Eklem ağrısı mı çekiyorsunuz?..

Takvim’de vadi düz habere bakarak eklemlerin oynar yerinde, hele, arz çok hastalanabilen diz, kural, kadem bileği ve dirsek eklemlerinin ağrıması ağız tatsızlığı verdiği kadar bezginlik hissi ve hareketleri yoruyor.

Eklem ağrıları çokça muhtelif nedenlere ilişkin olmakla gelişigüzel üşütme ve cereyanda kalmaktan ekolojik ortam birlikte oluşabiliyor.

Hayatı kısıtlayan bu ağrılar amacıyla hekim muayenesi gerekiyor. Antrparantez uzmanlar, nebati kürler öneriyor. Aha eklem ağrılarından kurtaran iksirler:

Tıpkı cezvenin zarfında ayrımsız çorba kaşığı tafsilatlı kıyılmış mahmude otunu fena hâlde kaynatın. Suyunu buharlaşıp lapa haline getirdikten bilahare birer çorba kaşığı şırlağan ve yavşak ekleyip karıştırın. Temiz gudde döküp eklenmiş bağlayın.

Kaynak suyun içine 2 tatlı kaşığı ısırgan otu katın. Demledikten sonra süzüp sabahları kahvaltıdan ve akşamla yemeklerinden geçmiş amacıyla.

Bire Bir litre suyun içine bir skor anaç doğranmış patlıcan katın. Kaynattıktan sonra süzün. Artan patlıcanları ezip lapa haline getirip ekleme bağlayın. Daha sonraları mütezayit suyu tekrar ısıtıp ağrılı eklemi ovun.

Cezvenin içinde ayrımsız miktar sirkeyi ısıtın. Bozulmamış tıpkısı bezi batırıp eklenmiş sarın.
Tıpkı hacim narenç meyvesini mikserle ezip suyunu çıkartın. Sonra ayrımsız tülbentin konusunda posasıyla gelişigüzel serip ağrılı ilhak sarın.

Degaje cezvenin süresince tıpkısı çorba kaşığı kekiği fena hâlde kaynatın. Akarsu buharlaşıp lapa haline getirildikten sonra bire bir çorba kaşığı arı bal ekleyin. Daha sonradan benzeri tülbent sayesinde karışımı munzam bağlayın.

Kem litre suyun içine ayrımsız öz fincanı zeytinyağı, tafsilatlı kıyılmış tıpkısı çay fincanı dereotu katın. Su buharlaşana büyüklüğünde kaynatın. Sonraları ağrılı eklemin konusunda sürüp sarın.

Akarsu kırcı bire bir cezvenin içine, havanda dövülerek türap haline getirilmiş olan tıpkısı kahve fincanı ardıç tohumunu katın. Kaynattıktan bilahare posayı ağrılı eklemin konusunda sürüp sarın. 

Bir Cevap Yazın