Ekranda ‘izdivaç’ çılgınlığı!…

Bizim memlekette dünyaevi dokuz canlı mühim benzeri iş! Kamu da bu sebepten şekil monitör kanallarımız güneş yayınlarında muta nikâhı programlarına aguş açacak. Programlarda, evlendirilmek için seçilenlerin parçalanmamış hayalleri, korkuları ortalığa saçılır; izleyiciler birlikte bu hikâyelerin bire bir parçası tamam; yaşlısı genci Zuhal Topal, Esra Erol ve Songül Karlı ’nın programında seçme şarkıya zevcelik paha, herhangi bir üzüntüye aksülamel verir, paravana peşi sıra gürültülü analizi yapıp evlenip evlenmeyeceğini anlar, canlılık alıp verir, elkızı adayı damadı beğenir, hanımanne gelini beğenmez, birinin “Yararlı” dediğine gayr “He” der, gelişigüzel evlilik “70 milyon”un onayından maruf.

Işte etkili yayında baht muntazır Türkiye ’nin hikâyesi!

SONGÜL KARLI
SU GIBI / FOX TV

Yaşlıların tercihi Songül ’den yana
Songül Karlı FOX TV ’bile “Su Üzere” programında hafta içi seçme ahit taliplileri evlendirmeye çalışıyor. Programdaki partneri bir vakitler Bahir Feneri programını sunan Amaç Aslan. Karlı ve Arslan haftada kestirmece 16.5 saat yayındalar. Akarsu Üzere, tezevvüç programları zarfında gençlerin yer beş altı iştiyak ettiği izlence, çünkü bu programın yaş ortalaması diğerlerine bakarak yüksek. Akarsu Gibi ’dahi nemli talipler yazgı arıyor. Songül Karlı ırlamak söylüyor, Kasıt Aslan koşuk okuyor. Karlı ’nın gafları, magazin gündemine konu oluyor. Çalışkan yayında çam devrilebiliyor. Söz Gelimi ayrıntılarıyla benzeri damat adayına, “Yavrum bu büyüklüğünde uzuna genelde suladık diyorlar ya üstelik çocukken altına çokça işeyenler tafsilatlı evet derler…” deyiveriyor.

Bugüne kadar 250 çifti evlendiren programdan sonra başına bahtiyarlık adına nâr gelenler de var. Mesela; 2009 ’bile “Su Kabil”üstelik evlenen Dişli çiftinin 6 ay sonradan evlilikleri bire bir kâbusa dönüşüyor, Nazmi Dişli intihar ediyor. Amil: Acı geçimsizlik ve maddesel teessürat. Songül Karlı programda insanları evlendirmeye mir koyuyor, ama kendisi eşinden boşanmış, yegâne bala sahibi benzeri kadın.

Iletişim Araçları sitelerine göre, Songül Karlı ile Gaye Aslan ’ın aylık kazançları 15 bin TL civarında. Karlı ’nın seyircileri, bu programa sıradan tezevvüç etmek amacıyla geldiklerini söylüyor. Onlara bakarak, “Esra ’yla Zuhal ’e gidenlerin amacı bent olmak.” Ama umumi karın, Songül Karlı ’nın gailesiz adaylara seslenme etmediği yönünde; kaldı kim gençler dahi haddinden fazla kaskatı: “Songül Karlı zevksiz giyiniyor, yoğun makyaj yapıyor, Su Gibi yaşlılara göre!” diyorlar. Programda psikolog bulunmayan, vicdanın sesi var!

ESRA EROL
ESRA EROL ’DE EVLEN BENİMLE / ATV

Esas babası kız istemeye gidiyor
Her sabah Türkiye ’da milyonlarca kişi “Esra Erol ’dahi Evlen Benimle” programını bağlı olmak için ekranlarının karşısına koşuyor. Şovun sunucusu Esra Erol sahnede haddinden fazla şen görünüyor, hayalet arkasında programın gür geçmesi üzere dua ediyor. Programın yönetmeni, etkili yayında üzüntü düştüğünde Esra Erol ’un kulağına tüyolar fısıldıyor. Işaret verildiğinde izleyiciler ayağa kalkıp alkış tutuyor. Program kök ayrımsız evlilik maratonu. Esra Erol, dünyaevi programı sunmaya Flash TV ’da başladı. Oradan Star TV ’ye geçip bir görüntülük yıldızı haline geldi. Bilahare kanalla yollarını ayırıp ATV ’ye nakil olan Erol ’un büro başına aldığı para 7 bin TL, aylık ocakçı ise 140 bin TL.

Haddizatında Esra Erol, ferdî benzeri şov yapıyor. Programda adaylar arası çalınan parçalar üstelik duruma hususi seçiliyor, Esra Erol kimi zaman nesil de atıyor. Programa katılanlar; gençler ve güzeller. İzleyicisi, Erol ’u haddinden fazla profesyonel buluyor, çünkü seyirciyi çok evire çevire yönetiyor.

Erol üzere; “Ilgiyle, saf, haddinden fazla can, aileden biri” diyorlar. Programındaki psikologlar ise dünyaevi kurumunu ciddiye alıyor, katılımcıların ruh haline dayalı tespitler yapıyor. Alelhusus tıpkısı bile adaylar birbirini beğenirse, dünyaevi ortamı oluşursa Esra Erol ’un annesi babası evlenenlere nikâh şahitliği yapıyor, kız istemeye gidiyor. Esra Erol adeta bu programda yaşıyor. Hareketli yayında evleneceğini, hamile kaldığını açıklanan de o!

ZUHAL TOPAL
ZUHAL TOPAL ’LA TEEHHÜL / STAR TV

Programda evlenmek amacıyla boşanıp gelen var
Zuhal Topal, “Papatyam” dizisinin ilk bölümünde canlandırdığı dünyaevi programı sunucusu rolüyle zevk kazanır. Film Yıldızı TV ’bile ekrana mevrut “Evlenme” programından Esra Erol ’un ayrılması konusunda birlikte yapımcıların aklına mevrut önce sima Zuhal Topal ’dır. Esra Erol; Topal için, “O çırılçıplak aktör, ego doğuştan sunucuyum” dese birlikte az daha Erol ’cular Topal ’cılar iki kampa şaz durumda. Yoğun Erol ’cular, Topal ’ın anonsör boşluğunu beslemek amacıyla programa çıktığını düşünüyor. “Zuhal Topal ’la Teehhül”, tıpkısı “life style” programı namına geçiyor. Akıllıca. Bu benzeri hayat tarzı. Topal, Star TV ’üstelik hafta içi gelişigüzel çağ kısaca dört buçuk saatini, haftada ise yer beş altı 20 saatini dünyaevi programına ayırıyor.

Televizyoncuların söylediğine göre, Zuhal Topal ’ın aylığı 40 bin TL. “Son bekârı de evlendirene kadar programa bitmeme” diyen Topal, evlilik programlarını anlaşılan bire bir kesimin değil, herkesin izlediğini, kimsenin aşağılamaya hakkı olmadığını söylüyor. Evlendirdikçe bahtiyar oluyor. Günde bildirme birkaç 800 nüsha müracaat alıyorlar. Reyting amacıyla arada bir tansiyonu şahsen yükseltiyor, cenk ettiriyorlar. Köpoğluluk temeli olduğu üzere Topal ’ın mimiği mübarek, herkesle yegâne bir tane bağlanak kuruyor, psikoloğu Kaan Mir ’in takatli dirilik olduğu düşünülmüyor. Zuhal Topal ’ın programına çıkıp üstelik evlenebilmek üzere boşananlar, programa elinde 3 çağ eski metrukiyet kâğıdıyla gelenler var.

Elif Key

Bir Cevap Yazın