Ekranda tutunamayanlar

Kanalların iri umutlar bağlayarak önceleme ettiği, ancak reyting ve veri yansımalarında beklediği hedefleri yakalayamadığı üzere yayından kaldırılan diziler en üst “Veda”nın ekrandan kaldırılmasıyla alay malay rekor sayıya ulaştı. Sabık kısaca 2 buçuk aylık sürede  “Odalık”dan “Eve Düşen Yıldırım”a, “Babalar ve Evlatlar”dan “Son Yaz Balkan”lara kadar hep 14 paradigma yayından kaldırıldı.

SAKAT DİZİLER BITMEME EDİYOR

Kanalların yayından kaldırdığı domestik dizilerin başında kullanılmamış nişane döneminde gösterime giren yıpranmamış diziler alıyor. Annem Uyurken, Namus ve Padişah dizileri kullanılmamış eser döneminin başında ekrana ercecik veda ederken, Eylül ayında gösterilmeye başlayan yeni dizilerden “Düşman Kardeşler, Kötü Yol, Eve Düşen Yıldırım, Babalar ve Evlatlar, Serencam Yaz Balkanlar, Dedemin Dolabı, Evlerden Biri, Uçurum, Esir Şehrin Gözyaşları, Antika-i Alem, Sudan Bıkmış Balıklar” dizilerine serencam olarak Veda’nın dahi eklenmesiyle gelişigüzel, kullanılmamış yayına giren dizilerin eskiler büyüklüğünde liyakatli olamadı ve ürün hayatlarına er havlu attı.

AYAKTA KALANLAR

Yayından kaldırılan hep 14 dizinin hesabına, bakir yapımlar gelmeye başladı. Kenan İmirzalioğlu’nun başrolünü oynadığı Karadayı dizisi muhtemel ilgiyi gördü. Vahide Gördüm’ün cila aldığı Merhaba Sahn dizisi de izleyiciye ulaşmayı başardı. Selin Demiratar ve Kutsi’nin aktör kadrosunda saha aldığı “Huzur Sokağı” dizisi üstelik ayakta kalmayı başaran yapımlar arasına girdi.

ESKIMEMIŞ DİZİLER YOLDA

Ocak ayında Show TV’dahi yayına girmesi planan fars dizisinde Melik Yılmaz’ın partneri birlikte anlaşılan oldu. “Yahşi Çekicilik” ve “Adanalı” dizilerinin yönetmeni Sağanak Onur’un çekeceği dizide, Yılmaz’a oyuncu Ziya Erkul zevcelik edecek. Koşa bebeklerini dünyaya getirdikten sonraları tıpkı müddet ekrandan ırak küsurat Tuba Büyüküstün eskimemiş tıpkısı projeyle sezona merhaba demeye hazırlanıyor. Film Yıldızı TV’dahi ekrana ati olan ’20 Dakika’ adlı dizide başrolleri Tuba Büyüküstün ve aktör İlker Aksum paylaşacak.

GİZEM COŞKUNARDA /AKŞAM INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın