Ekranda yıpranmamış tıpkı sekans: ‘Beş Kardeş’

Yunak tıpkı ev komedisini konu düz dizide; beş kardeşin en büyüğü olan balıkçı Sait karakterini Serkan Kırıcı canlandırıyor. Sait’in birbirinden mülevven karakterlere eş dört kardeşine, Eşsiz Sarıbacak, Tansu Biçer, Osman Sonant ve Fatih Artman avlu veriyor. Sait’in büyük bir aşk yarası olan Fahriye’yi Melisa Sözen, Sait ’e aşık olan Canan’ı ise Nihal Sarp canlandırıyor. Başkomutan Orçin, Kraliçe Dizdar, Köksal Engür ve Ayşen Gruda’nın da meydan aldığı sekans mahir aktör kadrosuyla ilgi çekiyor.

Beş Kardeş’in ezcümle konusu ise; Çarkıt ayrımsız mahallede, dededen kalma ahşap bir konakta hayatiyetli karakter adına birbirinden çokça değişik olan Sait, Manzume, Turgut, Orhan ve Ermiş birbirlerine haddinden fazla baskısız, sarsılmaz bir ailededir. Kardeşlerin arz büyüğü olan Sait, depremde anne ve babalarını kaybettiklerinden beri ailenin babası üzere olmuş, kardeşleri seçme tip zorluğa rağmen ayrımsız arada tutmayı başarmıştır. Can gazeteci Manzume (Kıymetli Sarıbacak), mahallenin imamı Turgut (Tansu Biçer), hanendelik hayalleri kuran bodyguard Orhan (Osman Sonant), atlama beygiri yarışı tutkunu boş Muazzez (Fatih Artman). Bundan Sonra âdem herif adamlar olsalar dahi, kaç yaşına gelirlerse gelsinler, hepsi Sait’in çocuğu üzere. Ve hiçbiri, Sait’ten yahut birbirlerinden ayrı aynı dirim sürmeyi sahne de etmiyor.  Ta ki, Sait aynı periyot öz yerine bir kararla çıkagelene büyüklüğünde…

Kardeşlerin alelade tıpkısı mahallede sabık hanay gailesi; ortamında eş değerlerinin, kardeşliğin, aşkın, arkadaşlığın ve hayatın kötü-lezzetli sürprizlerinin barındığı, herkesin içinden bir hikayeyi anlatan “Ilkokul Kardeş” çokça yakında Çizgi D ekranlarından izleyicisiyle buluşacak. 

Bir Cevap Yazın