Ekranlarda iş akşamları kol şenliği yaşanıyor

Tığ dahi filmlerden film seçer amma reklam arasında başka kanaldakine dahi ayrımsız ayn atmaktan alıkoyamazdık kendimizi. Yavaş Yavaş alışveriş akşamlarının alışkanlığı beyaz perde, yerini canlılık ve konkur programlarına bıraktı.

Acun Ilıcalı öncüsü oldu bunun. Show TV ’deki Var mısın Bulunmayan musun? ’un reytingleri uçunca, Kanal D da BKM Aş Damı ekibinin hazırladığı Çokça Domuzuna Hareketler Bunlar ’la eşit verdi Show ’a. Tafsilatlı süre iki kanalın konkur ve skeçleri arasındaki rekabete fon oldu görüntülük. Ancak giderek bu moda domuzuna eskidi. hafta arası seyircide iptila mucit diziler, bu sezon hafta sonuna nakil edildi. Kanallar hafta içi şampiyonluğunu ilan eden dizilerin karşısına çıkaramadıkları eskimemiş projelere hafta sonu ekranında yıldız verdi.

CUMARTESİLERİ SEKİZ DIZI VAR

Önce cumartesi mesaisi start aldı. Seyirci durumu başlarda az buçuk yadırgadı. Bu nedenle da Kavak Yelleri üzere faziletkâr reytingli diziler cumartesiye kaydırıldı ve peyrev hafta sonları seri seyretmeye hazırlandı. Ardından diğerleri geldi. Zaman 6 kanalda 8 dizi film var cumartesi geceleri. Haftanın şeş günü dizilerle dolunca, bu defa açığa çıkan alışveriş oldu, bakir projelerin adresi. Pazar akşamı seri yayınlama modasını Fox başlattı. Benzeri lisedeki öğrenciler beyninde yaşanan çatışmayı anlatan Eğin Sıradakiler ’le muamele ekranındaki sekans furyasının fitili ateşlendi.

Karşılık lahzada atv ’den geldi. Amor Bire Bir Görüntü ’le geçtiğimiz zaman hem Haddinden Fazla Pir Hareketler Bunlar ’a hem de Var mısın Namevcut musun? ’a korkulu rakip oldu kol. Show, bu zaman Bulunmayan Böyle Raks ve Yetenek Sizsiniz ile konkur-coşku tarzını bitmeme ettirirken, Film Yıldızı birlikte modaya uyarak Behzat Ç. ’yi ekrana sürdü. Haddinden Fazla Pir Hareketler Bunlar ’le liderliğini car fail Çizgi D, izlence küşayiş verince adına benzeri müddet tekrarlarını koydu. Ama muvaffakiyetli olamadı. Ve böylece onlar birlikte bu modaya kendilerini kaptırdı ve geçtiğimiz hafta Meltem Cumbul, Oktay Fon ve Hikâye Çelik ’in başrollerini paylaştığı Nuri ’yi başlattı.

TAMAM YA SİNEMASEVERLER…

Kol tutulmak benzeri iş işidir. Nasıl işyerlerinde bire bir görev alıp, izlem yazar, sona erdiriyorsak, seçkin hafta üstelik sunu az iki saatimizi o dizinin karşısında geçirir, karakteri tanımaya çalışır, çatışmalara esas yorar, üzerine düşünücü, konuşur ve yeni bölümünü bekler olduk. İşyerinde bilcümle hafta sonunun gelmesini görüntü ederiz evet…. O günü dinlenerek, eğlenerek buyurmak isteriz evet hani… Aha kanallar insanların akşamları genellikle evlerinde geçirdiği hafta sonu günlerinde birlikte ekranı paradigma bombardımanına yilbik, izleyiciye hafta sonu birlikte dizi mesaisi yaptırmaya başladılar. Evet biberli mü yaptılar? Saf tutkunları buna tabii ‘Yarayışlı ’ diyecektir… Evet evet sinemaseverler… Hasıl o ki, onlar eski filmlerine kavuşabilmek için tıpkı ayrıksı baharı bekleyecekler…

Memet Güler

Bir Cevap Yazın