Ekrem Dumanlı canlı yayında konuştu!

CİHAN’ın haberine göre 14 Antrakt operasyonunda gözaltında tutulup serbest bırakılan Ahit Gazetesi Umumi Ürün Müdürü Ekrem Sisli, Gökyolu Olgun Tv’de katıldığı Gündem Hususi programında Kavi Yıkar’a operasyonda yaşadıklarını anlattı. Sisli, murafaa yapılırken hala neyle suçlandığını bilmediğini söyledi. Ekrem Dumanlı, hukukun somut bilgelik ve belgeye ilişkin olduğunu belirtti.

Evvel ifadeyi kendisinin verdiğini nâkil Bulanık, “Tabir safhasında şurası hikâyelemek isterim: Evvel ifadeyi ego verdim. Duruşma salonuna girdiğimde avukatları haleldar gördüm. Bazılarını çok ayrıntılı yıllardır tanıyorum. Adamlar çıldırmış. ’28 yıldır avukatım ego hakeza ayrımsız şey görmedim’ diyor. ‘Mahkeme yapılıyor, ben bibi müvekkilimin neyle suçlandığını bilmiyorum’ dedi. Bizimkiler ‘savunma yapmayacağız’ dediler. Soruşturmanın gizliliği deyince avukatım ‘hayır, bunama var’ dedi. Kısıt deyince zat dosyanız dışındaki dosyayı göremiyorsunuz. Aksiyon çıkmaza girecek, bilgili beye dedim, ‘aynı istifham soracağım. Benimle ilgilendiren konu nedir?’ Bana, ‘dershaneyle ilgili münasebet alfabe yazdın, başbakana illet kategorik kitap yazdın?’ Yav sana hangi? Savcıya demiyorum amma. Benim görevim bu.” diyerek konuştu.

Bunların hepsini kaydettiğini ifade eden Ekrem Bulanık, “Tümce kaydetmeli. Cümle yaşadığını anlatacak bire bir dönme. Bilgili beye sordum, ‘neyle suçlanıyorum?’ 2 abece, 1 bile bilgi. Avukatlara dedim ki, ‘ego savunma yapacağım.’ Ve savunma yaptım. Savcı, ‘silahlarda polislerin el izleri falan çıktı’ deyince hakim üstelik, ‘savcı mir onun Ekrem beyle ilgisi bulunmayan’ dedi. O apayrı benzeri şey miş. Bugün öğrendim ki, Ertuğrul Özkök ’ü de çağırmışlar. Bunlar Türkiye amacıyla iyice bire bir öz değil. Senaryoyu üstelik sordular. Ben TV özürlüyüm. Özellikle evde TV izlememeyi yeğleme ediyorum, pusula okuyorum. Mcluhan der kim, -TV çok değil- bu TV o büyüklüğünde yayılacak ki evlere Berlin duvarı örülecek.” şeklinde konuştu.

Hidayet Komutan tutuklanınca haddinden fazla üzüldüğüne dile getiren Sisli, “Bilahare bilge karşısına çıktık, Hidayet Komutan ile orada ayrımsız araya geldik. Bütün efdal insan namına gördüm. Dedim kim, ‘evet bu arada el ele çıkalım, ya bu arada umum ele hapse girelim.’ Hayırlısı olsun dedik sonraları. Amma ayrılınca, o tutuklanınca üzüldüm. Eşime dedim ki, ‘benzeri Hidayet Bey’in eşini ara.’ ‘Ben arayamam’ dedi ağladı. Arkası Sıra dedi ki, ‘aranızdan biri tutuklanacaksa bari seni tutuklasalardı’ dedi. Sebep? dedim. ‘Senin tecrüben var, hem adamın hastalığı falanca varmış. Ego demincek eşini arayıp ne diyeceğim?’ İki modül oyun kitabım var, Amerika ’üstelik beyaz perde dersi birlikte aldım. Bilge Bey ’e dedim, senaryoya böyle bakılmaz. Göçüm Driver vardı. Fight Club. 1999 yapımı, nüfuzkâr benzeri film. Sinemayı sevmeyen rüfeka şaşırabilirler. Akıbet sahnesinde ikiz kulelerin yıkıldığını görürsünüz. İki sene sonra amiyane yıkıldı. O antlaşma, o filmin de yazarı tutuklanması geçişsiz. Harf Adı Kılıç Balığı filmi vardı, onda de eş hikayeler vardır. Bunlar sadece bire bir senaryo.” ifadelerini kullandı.

Hukukun konkre vukuf ve belgeye ilişkin olduğuna değinen Ekrem Bulanık, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hukukun geldiği noktaya bakın. Yanlışlık bulamayınca kısık adamlar, ihbar mektupları, bilinmez tanıklar… Ülfet bunun üstüne bina edilemez. Benim gördüğüm, konkre cürüm bulunamayınca tıpkı yola girilmiş. Bunları yapanlar, mutlak bu yapılan yanlışların hesabını verirler. 3 sene geriye git, ne nüfuzlu insanlar vardır. Ayrımsız Salim Başol diye bir insan vardır. Yozgat ’a bile bulaştığı üzere tıpkısı madde tefhim etmek istemiyorum. Rahmetli Menderes ’e ‘seni buraya tıkan korkulu böyle istiyor’ diye niteleyerek bire bir şey söylemiştir. Seçme yaştan, seçme meslekten, değme kimlikten insanlar gördüm yüreği burkulmuş, adliyeye mevrut. Bize fark ettirmeden gözyaşları döken insanlar oldu. Birilerinin keyfi olsun diye niteleyerek birilerinin kökü kazınamaz, Türkiye bundan vazgeçmeli.”

Kendisini DOĞRU Tümen ’den dahi arayanlar olduğunu söyleyen Bulanık, “Türkiye kullanılmamış demokratik bire bir vakfe öğreniyor, sessiz tıpkı kırıcı görüyorsunuz. Bu bire bir çığlıktır. Bu davranış Türkiye üzere kebir benzeri kazanımdır. Çarçabuk tezce gelişigüzel politik partiden arayanlar oldu antrparantez SELIM Parti’den arayanlar oldu. Meslekten herhangi bir gazeteden arayanlar oldu. İnsanlar, bugünleri hep hafızasına kaydediyorlar. Korkunun altına sığınmaya icap yok, kimsenin kimseyi birlikte korkutmaya hakkı yok.” dedi.

İzlemek için haberin videosuna TIKLAYINIZ!..

Bir Cevap Yazın