Ekrem Dumanlı’dan ‘aranıyor’ haberine karşılık

CİHAN’da meydan düz habere bakarak Antlaşma gazetesi yazarı Ekrem Dumanlı, Sabahleyin gazetesinde üzerine sâdır habere Twitter hesabından sert tepki gösterdi. Bulanık, “Yandaş medya 50 gündür arandığımı yazmış. Epey zamandır aranıyorsam bunu ben ve avukatlarım neden bilmiyor?” diye niteleyerek sordu.

Ekrem Bulanık, namına ilgilendiren @Ekremdumanli Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Savcılık ‘soruşturmanın gizliliğini ihlal’ edeceğine beni çağırabilir, ifademi alabilirdi. Soruşturmada sağistem da görmüyorum adalet birlikte. Yapılanları kamu vicdanına ve Allah’a devretme ediyorum.” dedi.

DUMANLI’NIN AVUKATLARI: ‘YİNE ALGI OPERASYONU YAPILIYOR’

Mavera yandan yazılmış açıklama yapan Ekrem Sisli’nın avukatları üstelik müvekkilleri hakkında savcılık aracılığıyla kendilerine ulaştırılan aynı tebliğin olmadığını vurguladı. Bakir tıpkısı alacak operasyonu yapıldığına dikkat çekici açıklamada, ‘savcılık eğer ifade ahzetmek istiyorsa neden bunu normal hukuki yollardan yapmamaktadır?’ denildi.

Işte o izah:

“Müvekkilim Ekrem Tütsülü hakkında zaman gâh gazetelere esmer propaganda ürünü bir bilim elan servis edildiğini öğrendik. Bugüne kadar müvekkilim üzerine elimize kazanmış temas çağrı olmamıştır. Şayet savcılığın tıpkısı konuda ifade alması gerekiyorsa, 50 gündür bunu alışılagelen yoldan yapıp müvekkilimi ifadeye çağırması gerekirdi. Böyle yapmayıp, müvekkilim hakkında var olduğu iddia edilen yakalama kararını 50 bölüm bekletilen sonra tıpkısı bölük medyaya servis edilmesi keskin niyetlidir, müvekkilimi itibarsızlaştırmaya müteveccih tıpkısı alacak operasyonundan ibarettir.

Müvekkilim Ekrem Dumanlı’nın ağır benzeri himmet döneminden sonradan aynı süre rahat etmek ve sonrasında tezkere çalışmalarına tedirginlik olmak istediğini biliyoruz. Bu nedenle karşı ayrımsız değişmeyen varsa eğer, elimize ayrımsız davet ulaştığı ant gene değerlendireceğiz.

Öte yandan müvekkilimin mesleğini yürütme etmesinden rahatsızlık duyan birileri akıbet günlerde temas olayı getirip aynı şekilde namına bağlamayı adet edinmiş durumdadır. Kendisiyle hiç ayrımsız ilgisi olmadığı halde iyice yönettiği tıpkısı gazetede sâdır kendisine de ilişkin sıfır yazıları didikleyip, zorlama yorumlarla soruşturmalar açılmakta, iddianameler düzenlenmekte ve ünsiyet nosyonuyla izahı tür sıfır davalar açılmakta ve müvekkilim aleyhine karşıt benzeri alacak oluşturulmaktadır.

Yapılan bu uygulamalarda incitici tasavvur ve hukuksuz bire bir yaklaşım olduğunu görmekteyiz. Yargıya mahsus güvenin temelden sarsıldığı ortadadır. Konunun hâkimiyet makamları nezdinde sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna nazikâne duyururuz.”

Bir Cevap Yazın