Ekrem Pakdemirli hayatını kaybetti!..

CİHAN’dahi meydan kayran habere göre Azamet Bayar Üniversitesi Hafsa Melik Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Güvenli Aldanmaz, 21 Ekim’den bu yana güç bakımda otama edilen sakat Başvekil Yardımcısı Ekrem Pakdemirli’nin bugün sabahleyin saat 07.55’te son ettiğini söyledi. Aldanmaz, Pakdemirli’ye Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

21 Ekim’birlikte Manisa’nın Akhisar ilçesindeki bahçesinde zat üretimi olan zeytin toplama aparatının tanıtımı için zeytin üreticileriyle aynı arayla gelen Pakdemirli, başına traktörün yük örtmek amacıyla makbul parçasının çarpması sonucu vahim yaralanmıştı. Ambulansla Akhisar Mustafa Kirazoğlu Oran Hastanesi ’hangi kaldırılan Pakdemirli, daha sonra CBÜ Tababet Fakültesi Hafsa Şehriyâr Hastanesi ’ne atıf edilmişti. Ulaştırma, Maliye, Gümrük ve Oran Bakanlığı görevlerinde üstelik mevcut Pakdemirli, evli ve 5 çocuk babasıydı.

Oğlu Manisa Fehamet Bayar Üniversitesi (MCBÜ) çarkıt Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, cenazesini cumartesi haset İzmir ’bile Ilahiyat Camii ’nde öğle vakti namazını müteakip defnetmeyi düşündüklerini bildirdi.

EKREM PAKDEMİRLİ KİMDİR?

1939 yılında İzmir ’dahi doğan Ekrem Pakdemirli, ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. ODTÜ Teorik Fizik bölümünde asistan, bir sene bilahare üstelik Makine bölümünde öğretim görevlisi oldu. Henüz sonradan 1967 Ağustos ayında Imperial College’bile (University of London) doktorasını tamamladı. ODTÜ’üstelik tedrisat üyeliği yaptı. Mehabet Planlama Teşkilatı’nda ekip başkanlığı ve Müsteşar Yardımcılığı, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Hazne ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, Başvekâlet Mebde Danışmanlığı ve Suret Büyükelçiliği görevlerinde bulundu.

18, 19, 20 ve 21. dönemlerde Manisa Saylav adına Iblağ Bakanlığı, Maliye ve Gümrük Bakanlığı, Kerem Bakanlığı ve Başvekil Yardımcılığı yaptı. 2003 yılından itibaren Bilkent, Başşehir ve İstanbul Ticaret üniversitelerinde akademisyen kendisine görev yaptı. Akbank yönetim kurulu üyeliği, Vestel Elektronik YEMEK, Vestel Beyaz Zehir Pırtı ZIYAN ETMEK adlı hususi şirkette Umumi Heyet Başkanvekilliği, BİM Bir Mağazalar AŞ adlı ticari şirkette Umumi Heyet Üyeliği ve Çevresel Kimya Sanayi ve Tecim Limited Şirketi ’nde Umumi Heyet Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Bir Cevap Yazın