Ekrem Sisli bu yüzden mi çekilme etti?

Sabah’ta düzlük düz habere bakarak Antlaşma Gazetesi Genel Im Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın istifasının engel arkasında, Fetullahçı Yıldırı Örgütü (FETÖ) içindeki tehlikeli savaşlarının olduğu öne sürüldü.

İstifanın peşi sıra şu iddialar gündeme geldi: Polis Güçleri, MITOS, er ve egemenlik mensuplarının imamlığını yaptığı öne sürülen Mustafa Özcan, etraflı zamandır Gülen’i erinçsiz ediyordu. Türkiye imamlığını bozma fail Gülen, bütün bölge imamlarını namına bağlayarak Özcan’ın gücünü kaybetmesini istedi. Bu cerrahi müdahale, Tahşiye kumpası soruşturmasında gözaltına alınan Özcan’ın elan çok dolay plana çıkmasına neden oldu. Polis, etki, emniyetten sonradan kolejleri de namına bağlayan Özcan gücünü perçinledi.

“Kozanlı Ömerkabilinden kendisine sınırlı sıfır imamları da değişik entrikalarla köprüleme bıraktı. Ciddi noktalarda derin bilgilere cemaat olan Özcan, Gülen yoluyla zılgıt olarak görüldü. Sınırlı dışına kaçan Özcan’ın ABD’ye gitmesi bekleniyordu. Fakat Gün Batısı ile ilişkileri çokça ongun olan Özcan, Brüksel’e yerleşti.

Gün Batısı ile Gülen sonrasının planlarını yapmaya çalıştı. Hedefinde ise Gülen’in ölümünden bilahare örgütün başına sarkıtmak vardı.

Özcan’ın gücünü kırmayı amaçlayan Gülen, operasyona Özcan’a yer mail isimlerden olan Dumanlı’yı görevden almakla başladı.

Hesabına ise Dumanlı’yla ihtilaflı Abdulhamid Alim getirildi.

Bir Cevap Yazın