Ekrem Sisli kayıplara karıştı!…

Sabah’tan Nazif Karaman’ın haberine bakarak Ant gazetesinin sakat umumi işaret yönetmeni Ekrem Sisli için 18 Eylül’den bu yana kontrol ve yakalama kararı bulunduğu, Dumanlı’nın de 50 gündür polisten nahiye yer kaçtığı ortaya bundan sonra. Dumanlı’nın yakalanma korkusuyla cep telefonu kullanmadığı, evine gitmediği, hassaten 1 Kasım’üstelik görüş birlikte kullanmadığı anlaşıldı. Ekrem Dumanlı’nın 5 Ekim günü yani yakalama kararından kestirmece 20 çevrim sonraları çekilme ettiği, gazeteye ayrımsız elan uğramadığı dahi anlaşıldı.

ADRESİNDE BULUNAMADI

Esik Antlaşma Gazetesi Genel Işaret Yönetmeni Ekrem Tütsülü üzerine 18 Eylül’den bu yana yakalama kararı bulunduğu ortaya daha çok. Bulanık’nın hakkında yakalama kararı çıkarılmasından tahminî 20 ahit sonradan 5 Ilk Teşrin günü gazetedeki görevinden istifa ettiği, gazeteye tıpkı daha uğramadığı ve adeta sırar etap bastığı ortaya çıktı.

Esenleme Kumpası soruşturması kapsamında karşı tahkikat yürütüldüğü belirlenen Ekrem Sisli’nın İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcı Vekili Vukuf Dikme aracılığıyla FETÖ lideri Fetullah Gülen’in talimatlarını teşekkül üyelerine ulaştırdığı ve örgütün kurgusu doğrultusunda halkoyu oluşturduğu iddiasıyla sorgulanmak istendiği, bu sebeple için yakalama ve bakı kararı çıkarıldığı, ancak tıpkısı makule adresinde bulunamadığı anlaşıldı. Ekrem Tütsülü’nn kısaca 50 gündür polisten kaçtığı, banko zat cep telefonunu kullanmadığı, evine üstelik gitmediği belirlendi. Ekrem Sisli’nın 1 Kasım’de, Yenibosna’daki Prof. Dr. Seçkin Turhan Toplumsal Bilimler Lisesi’nde 3065 numaralı sandıkta fikir kullanması gerekirken, kasa başına bile gitmediği belirlendi. Ekrem Bulanık, Devir gazetesinin bakir kitap dönemine geçişi ile ait geçtiğimiz günlerde planlı programa dahi katılmazken Bugün TV’dahi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve canlı olduğu tez edilen röportajının üstelik bant kaydı olduğu ileri sürüldü. Bulanık bu röportajda bire bir süredir tasalı olduğunu, site dışında olduğu üzere birlikte Zaman TV’ye desteğe gelemediğini doğacak sürmüştü.

İŞTE YAKALAMA GEREKÇESİ

Ekrem Tütsülü hakkında çıkarılan yakalama kararının, “Zorlayış ve çabukluk kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevlerini Kısmen veya Ağız Ağıza Yapmasını Engellemeye Adım” ve “Cürüm Hizmet Etmek Için Silahlı Örgüt Dayamak veya Vermek” suçlamaları kapsamında olduğu öğrenildi.

Bir Cevap Yazın