Ekrem Sisli’evet Cumhurbaşkanı’na hakaretten sevgili

Hürriyet’te vadi düzlük habere göre Today ’s Antlaşma Gazetesi ’nde 9 Ev 2015 tarihinde yayınlanan “Erdoğan slams terrorist attack launched by Boko Yasak militans” antetli bilim konusunda Reisicumhur Erdoğan ’ın Avukatı Ahmet Hususi ’in şikayeti üzerine gazetenin bozuk Umumi Müdürü Ekrem Sisli ve o periyot gazetenin Mesul Yazı İşleri Müdürü olan İbrahim Türkmen üzerine “Cumhur Reisi ’na hakaret” suçundan sorun açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı vasıtasıyla hazırlanan iddianamede, Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın Avukatı Ahmet Hususi ’in yayınlanan bilgi zımnında 19 Mart 2015 tarihinde aynı istida ile şikayette bulunduğu hatırlatıldı.

Yapılan soruşturmada ‘Başçalan ’ isimli Twitter hesabından bir akıl yayınlandığı, yayınlanan mesajda Erdoğan ’ın danışmanı vasıtasıyla THY üzerinden Nijerya’ya cebe gönderdiğinin sav edildiği belirtilen iddianamede, “Bu iddialar THY vasıtasıyla inkar edilmiş ancak curcunalı kaydı kamuoyunda istifham işaretlerine kez açmıştı. THY vasıtasıyla bu iddialara alın yapılan açıklamada ‘Türk Hava Yolları vasıtasıyla ne kayıtlarda yer alan ülkeye ne birlikte ayrıksı benzeri ülkeye silah transferi yapılmıştır ’ denildi. Başçalan rumuzlu twitter kullanıcısının Youtube ’a yüklediği bu patırtılı kaydına bakarak Yönetici Asistanı Mehmet Karakaş ’a ait olduğu tamlanan curcunalı, Erdoğan ’ın danışmanı Mustafa Varank ’a ilişkin olduğu tamlanan sese, Nijerya ’ya cebe transferi ile ilgili suçluluk duyduğunu belirtmiş ve ‘bu silahlarla Mütedeyyin mı Hıristiyan mı öldürüleceğini bilmiyorum ’ demişti. Bu ifadelerle Sayın Cumhur Reisi ’nın cürüm örgütüne zırh sevkiyatı sağlayarak arkalama ettiği yönündeki beyanlar ile kaynak ile ilgisi olmayan eylemler isnat edilerek hakaret hakaret eyleminde bulunuldu” denildi.

İddianamede rastgele iki sanığın birlikte Cumhur Reisi ’na hakaret suçundan 4 yıla büyüklüğünde mahpushane cezası ile cezalandırılması istendi.

Bir Cevap Yazın