Ekrem Tütsülü görevinden çekilme etti!

Hürriyet’te vadi kayran habere bakarak Ant Gazetesi Umumi Im Yönetmeni Ekrem Dumanlı, incizap etti. Sisli, “Son dönemde basına ve şahsıma muteber hukuksuz baskılar nedeniyle Genel Kitap Yönetmenliği görevimi yapamadığımı görüyorum. 2001’den beri bakım vermeye hız ettiğim Antlaşma Gazetesi’ne yeterince ve bol şekilde yardım sağlayamadığımı, sağlığımın bile artık buna halk vermediğini düşünüyorum. Bu nedenle elimden geldiğince ve kardeşçe sürdürmeye himmet ettiğim genel eser yönetmenliği görevimden istifa ediyorum” açıklamasında bulundu.

Dumanlı’nın yerine, Âlem Veri Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici getirildi.

Ant Gazetesi’nin internet sitesinde ‘Ekrem Bulanık’dan kamuoyuna açıklama’ başlığıyla saha alan açıklama şu şekilde: 

“Akıbet dönemde basına ve şahsıma makbul hukuksuz baskılar dolayısıyla Genel Eser Yönetmenliği görevimi yapamadığımı görüyorum.

2001’den beri bakım vermeye himmet ettiğim Ant Gazetesi’ne yeterince ve eli nimetli şekilde katkı sağlayamadığımı, sağlığımın üstelik çıktı buna ahali vermediğini düşünüyorum. Bu nedenle elimden geldiğince ve arkadaşça sürdürmeye hız ettiğim genel yayın yönetmenliği görevimden çekilme ediyorum.

Bağımsız düşüncenin kalesi olan gazeteme ve bu gazetede fariza özne tam arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Onca sene içerisinde verdikleri benzersiz destekten çevre okurlarımıza minnettarlığımı sunu ederim.

Kamuoyuna saygılarımla…

EKREM DUMANLI”

Bir Cevap Yazın