Elan bol aynı vücuda sahip olmak elinizde!

Akşam’dan Mezin Dedeyi’nin haberi…

VÜCUDUNUZLA ESASEN ILETIŞIM KURUN 
Aynanın karşısına geçin ve umumi vücut proporsiyonunu değerlendirin. (Çiğin ve ayaklık yükseklikleri, kafanızın gövdenizin mutedil hattında bulunup bulunmadığı kadar detaylar kısaca tenazur önemlidir.) Yoga yahut germe yaparken vücudunuzun lacerem çalıştığını anlayın. Bu aktiviteler sırasında üzeri sıvılarınızı şüphesiz harekete geçtiğini öğrenin.

EVDE KASLARINIZI ÇALIŞTIRIN
Kolay öz eğin ağırlığınız ile yaptığınız egzersizler elan bereketli tıpkı vücuda topluluk olmanızı sağlar. Push-up, squat, düşünce ve şube kuvvetlenme kadar egzersizleri evde bir lahzada yapabilirsiniz. Haftada 2 yahut 3 atılmak amacıyla 10-20 esasen / 3 küme olarak egzersizleri yapın.

KARDİO ANTRENMANI YAPMAYI UNUTMAYIN
Eğer beribenzer vücudunuzu şekillendirmekte azimli iseniz egzersiz programınız haftada 3 ila 5 kere, 30-60 dakikalık tıpkısı aralıkta ılımlı seviyede aerobik (solunumu hızlandırarak dokulara elan fazla oksijen gitmesini sağlayan) egzersiz içermek zorundadır. Vücudunuzun yeniden şekillenmesi ve esnekliği amacıyla egzersizlerin öncesi ve sonrasında germe yapılmalıdır. Joging, yüzme, derrace, tenis yahut squash kabil aktiviteleri deneyin.

NE YERSEN OSUN
Bu kül berenarı gerçekçidir. Eğer hedefiniz gümüşgöz, fit ve kusursuz görünmekse dürüstçe söylemem gerekirse gelişigüzel dönüş ağzınıza hangi koyduğunuzun farkında olmalısınız. Tabii ki kendinizi kontrol altında tutarken egzersizler sırasında ve günce yaşantınızda size yeterli seviyede enerji sağlayacak yiyecekleri tüketmeniz gereklidir. Fakat etkisi acul güzeşte, çok vaatlerde mevcut moda diyetlerden kaçınmanızda yarar var. Vücudunuzun içerden üstelik dışarıdan göründüğü kadar birlik olması gereklidir.

KENDİ GÖVDE TİPİNİZE GÖRE KIYAFETLER SEÇİN
Genelde vücudumuzu beğenmediğimiz zamanlar, mübarek, iddiasız, tufeyli kıyafetler giymeye eğilimliyizdir. Güzel kıyafetler sökmek üzere kilogram verene kadar bekleriz. Fakat sebep? Şu an ongun hissetmeniz önemlidir, kendinize cisim ölçülerinize bakarak etkileyici kıyafetler seçin. Kendinizi yenilenmiş ve motive intikal etmek amacıyla fit kıyafetler edinin.

VÜCUDUNUZU AYRIMSIZ HEP OLARAK DEĞERLENDİRİN
Birçoğumuz vücudumuzu lehçe olarak yargılarız. Bacaklarım haddinden fazla sıklet, dudaklarım haddinden fazla detaylı, göğüslerim çokça küçük… Bedeninizi sadece aksi gördüğünüz tarafları ile değil, bire bir hep kendisine değerlerin. Vücudunuzun beğendiğiniz kısımlarını ortaya çıkaracak kıyafetler seçin.

POZİTİF OLUN
Vücudunuzun pekâlâ göründüğü çıktı algıya dayanır. Eğer vücudunuzun iyi olmadığını düşünerek yürüyor iseniz vücudunuz ve terane ürünüz bunu yansıtır. O yüzden seçkin sabahleyin evden bire bir tebessüm ile ayrılın ve yer gani tavrınızı takının. Duruşunuz ve tavrınız görünüşünüzü belirler. Yürürken ve ayakta dururken kendinize tehlikesiz tıpkısı kurum sergileyin. Vücudunuzun bu şekilde daha farklı göründüğünü haddinden fazla geçmeden fark edeceksiniz.

KENDİNİZİ ŞIMARTIN
Eğer vücudunuzu şekle oyulgamak amacıyla seçme dönüş antrenman yapmayı başardıysanız, gidin ve kendinize bilcümle stresinizi ve gerginliğinizi azaltacak bir ovuşturma armağan edin. Eğer ovma konusunda fanatik değilseniz, küvetinizi doldurun ve suyun rahatlatıcı etkisinin tadını çıkarın. 

VÜCUDUNUZ YEGÂNE VE EMSALSİZ VE TABİÎ KI SİZ DAHI
Değme insanın apayrı bir genetik yapı, vücut şekli ve ölçüsü ile doğduğunu hatırlayın. Sizin vücudunuz de benzersiz.

İLERLEMEYİ IZLEM EDİN
Bu süre ortamında vücudunuzdaki gelişmeleri izleme etmenizi öneririm. Önce halinizin fotoğrafını çekin, yağ yüzdenizi, bedeninizi, egzersizleri etme müddet ve sayınızı bire bir yerlere derece edin ve seçkin ay karşılaştırın. Sonunda akıllıcasına yapıp yapmadığınız şeyleri değerlendirme fırsatınız peki. 

Bir Cevap Yazın