‘Elde Var Hayat’ beğeniyle izleniyor

Kip ve Caner arasındaki tartışmaya şahit olan Zeynep, Takatli ’e çokça kızmıştır. Metanetli durumu izhar etmek istese de düet arasındaki ağız dalaşı şiddetlenir. Ablası ve Kavi ’in arasının bozulduğunu gören Caner, kendini suçlu hissederek durumu toparlamaya çalışsa da, Zeynep ’i ikna edemez.

Tomurcuk imdi Yusuf ’u yanından ayırmamakta, ikili beraber vakit geçirmektedir. Komşusunun kantini Kenan ’ın torpiliyle aldıklarını ima etmesi üzerine, Tomurcuk ’nın , Kenan ’ı savunur nitelikte kurum almasına şahit olan Yusuf, akşam ezanı evde durumu Kenan ’a anlatır. .

Tomurcuk kantinde takmaları için Halil ve Rıfat ’a bone, eldiven getirir. Halil üstelik Rıfat bile bunları takmamakta kararlı olsalar da, Gonca ’nın kararlılığı baskın çıkacaktır. Ancak Gonca ’nın kantin için düşünceleri ve önerileri bitmemiştir. Öğrencilerin zinde beslenmesi amacıyla kantinde çorba satılması gerektiğini söyler.

Hakikat ’in  Sedef ’e, Kükremek ’yı almaktan vazgeçtiğini söylemesi avukatı Cengiz ’in mahkemeyi örtmek amacıyla kurguladığı ayrımsız oyundur.

Okulu asan Çağlar, Aliyyülâlâ, Hikâye ve Ipek, taksi beklerken Dayanabilen ’e yakalanırlar. Metanetli onları okula götürüp, tekmil okulun önünde rencide edince duruma tanık olan Kenan ’la yüz yüze gelecektir.

Kip ’in taharri yapacağını öğrenen Kenan, ilginç bire bir yolla, arama yapılmadan çocukların bire bir çoğunun cep telefonunu alır ve onları kontrol neticesinde ceza almaktan kurtarır.

It Canlı, Zeynep ’le konuşmaya harcama. Zeynep ’mağara tavrı nettir. Kardeşine ateş davrandığı için Metin ’i affetmemektedir. Kavi da bu yol af dilemeyeceğini, bozukluk beklediğini söyleyince ikilinin ilişkisi daha birlikte düğümlenir.

Öğretmenler odasında normal aynı güne başlayacaklarını düşünerek oturan Sedef Hastalığı ve Kenan büyük ayrımsız sürprizle karşılaşacaklardır.

Bir Cevap Yazın