‘Elde Var Hayat’ ta bu hafta…

Mevsuk ’mağara okulda bilgisayar öğretmeni namına işe başlamış olması Kenan ve Sedef üstünde alışılmamış etkisi yapmıştır.  Bu tam ablasıyla Sağlam ’in arasının bozulmasına üzülen Caner, Mukavemetli ’le konuşmak lazım. Fakat sorunların kaynağı yerine Cener ’i gören Güçlü ’mağara ona alın tavrı nettir.
 
Aramada üzerinde makyaj malzemeleri ile yakalanan Seyfi ’nin durumu arkadaşlarına saraka konusu olmuştur. Bu matrak durumu vesile bilen Ömer ve Caner, seyfi ’nin konusunda gezmek amacıyla aynı oyun düzenlerler.
 
Okulun önündeki gezmen satıcıları gören Rıfat kolay mülk kazanmanın bir yolunu daha bulur. Halil seçme şeyden habersiz kantin işleriyle uğraşmaktadır.
 
Sedef 29 Ilk Teşrin için şenlikleri amacıyla hazırlıklara başlamıştır. Her yıl olduğu üzere kutlamaların , şiirler, konuşmalarla geçeceğini öğrenen Kenan, ayrımlı ayrımsız molekül yapmayı önerir.
 
Tomurcuk Yusuf ’u okuldan ahzetmek için gecikince Sedef çocuklarla beraber onu bekler. Gelişigüzel daha aşkın antlaşma geçirmek isteyen Yusuf ve Bahir, Bahir ’nın o haset Gonca ’larda geçirmesi üzere izin isterler. Çocukların ısrarları, hem Tomurcuk ’nın hem de Sedef ’mağara ikna olmasına yeter.
 
Namuslu ve Avukatı Cengiz ’in, Sedef ’in Kenan ’la ilişkisi olduğunu tanıtlamak amacıyla yaptıkları baziçe sürmektedir. Cengiz ’e göre Düz ’in okulda işe başlamasının davaya iri faydası olacaktır.
 
Yusuf dönme geçtikçe Gonca ’evet elan BIRLIKTE bağlanmış, Temel özlemini onunla gidermeye başlamıştır. Artık daima onunla bu arada gelmek istemesi, Kenan ’dan uzaklaşması Kenan ’ı çok üzse da galiba etmez.
 
Çağlar ve Caner arasındaki gerginlik derece derece tırmanır. Yer böylece düet biyoloji dersinde itişmeye katar götürürler bu gerginliği. Çocukların bu tavrına çok sinirlenen Mithat ikiliyi disipline peyda olmak için Güçlü ’e teyit haysiyet.
 
Olanları öğrenen Zeynep okula gelir. Kenan ’la Caner üzerine konuşurken Sağlam ve Sedef Hastalığı gelir. Mütehammil Zeynep ’mağara Kenan ’la konuşmasına bozulur.

Bir Cevap Yazın