‘Elde Var Hayat’ta bu hafta…

Halil ve Rıfat ikilisi, bakir elemanları marifetiyle dolandırıldıklarını öğrenmiş ve bunun üzerine artırım yaparak içine girdikleri borçtan kaçma kararı almışlardır.   Olayı öğrenen Namuslu ’mağara ikilinin Yenmiş ’i bulabilmeleri üzere tıpkı çıkar yol aklına dirimlik.
 
Ekol cephesinde sınav sezonu başlamış ve öğrencileri ibret kaygısı sarmıştır. Çağlar ’ın bu konudaki planı hazırdır. Bu plandan Rıfat DAHI ticari anlamda yararlanmayı düşünür.
 
Güçlü ve Zeynep cephesinde ise sular durulacak kabil değildir. Zeynep ’in Kenan ’a yemeğe çağrılı olduğunu selen Düzlük Zorlu, Zeynep ’mağara kapısı önünde onu beklemeye başlar. Zeynep geldiğinde Dayanıklı ’mağara takındığı kasıntı seçme zamankinden daha kaba olacaktır.
 
Sedef Hastalığı ise tek beklemediği çabucak mahkemeden sulta davası üzerine bire bir celp alır. Rast ’in kapısına dayanır. Ikilinin konuşmalarını duyan Çokluk, benzeri gerçeği öğrenecektir. Öğrendiklerini Yusuf ’la DAHI paylaşır. Fakat bu gerçekler lüzum istemez Yusuf ve Kenan arasındaki ilişkinin dahi gerilmesine araç olacaktır.

Bir Cevap Yazın