Ele verir talkını kendi yutar salkımı!..

Anlayan varsa beri gelsin!..

Tutturmuşlar, “efendim evvelden filan süperstar şurası yapmış, yok bu megastar ergin dirilik hakeza yapmamıştı, bak şöyle davranmıştı, kendini işine adamıştı, iri fedakarlık yapıp yanlızlığı seçti, sanatı üzere yavru sahibi birlikte olmadı” falan, falanca kabilinden bir araba laf!..

Bu “kerameti kendin söylenegelmiş” ve durumdan kendine vazife çıkaran bayan!.. Önce Kendi geçmişine bakacak!.. Sonra birilerini, birileriyle kıyas yazar eleştirecek!..

Elan düne büyüklüğünde, yüz kızartıcı taksirat kapsamına giren uyuşturucu operasyonlarında adın geçecek, gazeteler, internet siteleri tekraren adını yazıp çizecek amma sende “TIK” çıkmayacak, sesini soluğunu keseceksin, hayali seyahatler icad yazar, ayrımsız kamyon dolusu domates dolması söyliyeceksin amma sular durulunca, “KİNG GÖZLÜKLÜ YILAN” kabilinden dikilip çatallı dilinle havayı koklayıp “ISLIK ÇALARAK-TISSLAYIP” OTALAMAK IÇIN AV ARIYACAKSIN!..

AYIP…AYIP!.. Az Buçuk olsun utanın..

Geçmişe ait hangi biliyorsun de bu mukayeseyi yapıyorsun?…

Sen 1967-68 yıllarında dünya ’üstelik mıydın?..

Yere, göğe koyamadığın bazı kişilerin öyle boklukları var kim, duysan dudağın uçuklar! senin dünya ’dan haberin bulunmayan…

Kendine, 80 milyonluk tıpkı ülkede, hep 500 kişiyi geçmeyen tıpkısı dünya kurmuşsun ve dokunulmazlığın olduğu zannediyorsun.. Bu şehir senin zannettiğin kadar, SÜT KUZUSU, KAVIM, ETİLER, REİNA, SORTİE ’DEN İBARET AYRIMSIZ KANTONLUK DEĞİL!.. Anladın mı siftinlik kadın!..

Dönelim konumuza, karşılaştırma ettiğin ve aklınca basit düşürmeye çalıştığın dinç popçunun annesi de, senin “100 oktan süper yakıtın” kızı yaşında!..

Zımnında, şu anda çok popüler ve işinin zirvesinde olan dinç bir şarkıcıyı anneannesi yaşındaki birinle bir potaya koyma!..

Namuslu olduğun ayrımsız bir tane düz var o üstelik şu;  tamam “bu 100 oktan süper yakıt” haddinden fazla dolgunca musaffa edilmiş, acele üzücü düzlük ve çalıştığı herhangi bir motora iri performans kazandırmış bir yakıt türüdür amma unutma bu mahrukat, çokça koskocaman ve haddinden fazla ateş parçası kişilerin sahibi olduğu türlü rafinelerde üretilmişir… Bu durumu sakın görmezlikten yetişme…

aksi hâlde hayatının yanılgısını yaşarsın!… 

Başta sen tutmak için hepimiz hayatımızda falsolu seçimler yapmışızdır belki hala üstelik yapıyoruzdur…

Önemli olan yapılan hatalardan öğüt alıp tıpkı daha aynı hatayı tekrar etmemektir, bereketli niyetli olup karşımızdaki insana haberi olmak yüz kızartıcı tıpkı suç kabilinden algılanıp aksiyon öğüt verecek duruma gelmişse eğer;

AHA SEN BU KONULARDA KONUŞACAK SON KİŞİSİN!..

Sacit Aslan

 

 

Bir Cevap Yazın