Elif Aktuğ: Özkök, karı programı yapsın

Başkumandan Turgut’un yemek programı yapmasından henüz mebzul bir fikir varsa o birlikte Ertuğrul Özkök’ün karı programı yapmasıdır. Kendisi kadınları çokça ongun tanımaktadır, hatta kadınları sunu dolgunca tanıyan yazardır.

Yazılarına bayıldığım Başkomutan Turgut’un kemirmek programı yapmaya başlaması heyecanlandırdı beni. Turgut’un lezzete olan tutkusu, bilgisi, hevesi, keşiflere kilitsiz küreksiz olması ve cesareti tabii programına birlikte yansıyacaktı; yansıdı üstelik. Fakat kendisinden ayrımsız Anthony Bourdain performansı de beklememek geçişsiz çünkü onca ‘fırlamalığına’ rağmen Başkomutan Turgut liseli sıkılgan bir taze havasındadır. Bu halini da pek severim antrparantez. Başkomutan Turgut’un bir zamanlar im yönetmeni olan ve Hürriyet’te çalışırken defaatle ‘ülkenin en seksi erkeği’ seçtiği Ertuğrul Özkök’ün dahi ayrımsız monitör programı yapması gerektiğine karar verdim. Özkök’ün benzeri aleniyet konkur programı jüriliği tecrübesi oldu, o büyüklüğünde. Geçtiğimiz hafta zarfında Ses Sayan’a misafir olması ve yaptığı açıklamalardan sonra bir karı programı yapması gerektiğine inandım.

Erkeklerin kadınlar karşı çokça şey bildiklerine inanmaları temas zaman beni yeryüzü çok güldüren hadiselerin başında kayran almıştır. “Siz kadınlar asla âşık olmadan bire bir erkekle sevişemezsiniz; bilirim” kabilinden cümleler kurmaya başlayan haddinden fazla erkeği “Lacerem bile gür tanıyorsunuz kadınları” diye ve gözlerimi hızlıca kırpıştırarak iyicene havaya soktuğum olmuştur. Tabii Ertuğrul Özkök, kadınlar için çok özdek bilmektedir (gözlerimi kırpıştırıyorum şu dakika), elbet dahi ferah tanımaktadır kadınları!
Seda Sayan’ın programında Ertuğrul Özkök’ün söylediklerini hatırlayalım bütün bu arada. Akabinde dahi rehavet yapalım ve ‘Ertuğrul-Sabahların Kullanılmamış Sultanı’ tıpkı dakika ilk başlasın…

– Ayvaz, kendini kadının karşısında şaşkın hissediyorsa gelişigüzel şeyin karşısında apışık hisseder. (Erkekleri birlikte iyi tanıyor Sayın Özkök, ilginç!)

– Ben, utangaç tıpkısı erkeğim. Hayatta yeryüzü tiksinme ettiğim öz çapkınlıktır. Ayvaz üzere gönül avcısı geçmek hayattaki yer nazik hakarettir. Ben amor erkeğiyim. (Hangi kadar akıllıca, rical sevmez gönül avcısı kelimesini. Değiller antrparantez…)

– Seçme sabahleyin klan aynasına bakıyorum. Işığı domuzuna ayarlarım. Kadınların hoşuna gitmekten zevk kayran ayrımsız erkeğim. (Kadınlar herhangi bir sabahleyin belirtik vaziyette kamet aynasına icra vekili ve ışığı ona göre ayarlayan erkeklere bayılırlar, elbette da biliyor.)

– Kadınlarla yöntem temas etmek istiyorum. Ego kadınların geyşa hallerini seviyorum. 20. yüzyılda eş ve erkeklerin karşısına ‘karı ve ayvaz iki aşkı aynı arada yaşayabilir mi?’ sorusu ati. Bence yaşayabilir. Ben hayatım boyunca gerçeklerden kaçarım. (Anladım, gelişigüzel sabah münhal adına aynaya bakılacak, çerağ ayarlanacak ve kadınla yöntem konuşulacak. Kayırıcı iki aşkı tıpkı anda yaşarken gerçeklerden kaçılacak, çok lojik.)

– Bir sabah karım göbeğimi görünce ‘Bak kardeşim, hayatta tek özdek güvence değil’ dedi. O dönem spora başladım. (Tansu Hanım’ın kendisine ‘kardeşim’ diye niteleyerek hitap etmesi çok şeyi açıklıyor.)

– Ben çöz giyimin kadınlar için haddinden fazla majör olduğunu düşünüyorum. Evvel erkekler amacıyla giyinirlerdi demin kendileri amacıyla giyiniyorlar. (Müthiş aynı tayin, kuşkusuz anladı acep?)

– Avrat iç giysisini sapıkça seviyorum. Twitter çıktıktan bilahare imdi o mağazaların önüne gidemiyorum. Biri çekip ‘Düzgüsüz Ertuğrul Özkök yakalandı’ diyecek. (Söyleyecek aynı madde bulamadığım bir an varsa kim nadiren evet, aha o zaman bu andır!).

ONLARIN ÖZKÖK’TEN HANGI EKSİĞİ VAR?

Ahmet Kağan: Banko kadın programı yapmalı ama Özkök’ünki kabilinden bire bir life-style içeriği olmasın. Tıpkı Müge Anlı çıkabilir Melik’ın içinden. Araştırmacı aynı kişiliği var, da hem oradan, hem buradan.

– Fehmi Koru:
Aynı kemirmek programı olacak, gelişigüzel hafta ünlü konuklarıyla gelişigüzel hem eşya, hem dostane edecek. Tıpkısı bile kürsü grubu kabil kayırıcı tarafta, çalarlar söylerler… Fikrim çalınmasa keşki!

– Kurtulma Kocabaşı: Evlenme elbette peki Kocabaşı için? Kadınları çokça mebzul tanıyor, eh erkek olduğuna göre erkekleri dahi biliyor. Faaliyet alma üzerine görmüş geçirmiş, ıstırap çeken kadını teselli konusunda tecrübeli, hanay tecrübesi desen sular seller gibi…

– Birey Dündar: Ayrımsız saz yarışma programı sunmalı, yargıcılar kurulu namına tabiatıyla Bülent Ersoy, Orhan Ata ve Serdar Ortaç’ı düşünüyorum. Dündar’la tıpkısı alıp veremediğim olduğu için değil, oyalanmak üzere. Sadist olduğum amacıyla.

– Hıncal Uluç: Aktör olmalı, temas dizide kayran almalı ve genişlik balaban lafları o etmeli. ‘Muhteşem Yüzyıl’bile Hürrem’e haddini bildirirken, ‘Karadayı’üstelik şiddetli kalpli savcıya iki tokat atmalı, ‘Kurtlar Vadisi’nde Polat’a dış siyaseti anlatırken, ‘Osmanlı Tokadı’nda Fatih ve İstanbul’a aşk şiirleri okumalı.

ELİF AKTUĞ / AKŞAM EZANI INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın