Elif Aktuğ yazdı: ‘İki Hülya’

İki Hülya

* Kapak kızı ve ‘celebrity’ yerine Hülya Avşar! Çırakma Plus Dergisi’nin 10. sene özel sayısının kapağında, bakmaya doyamayacağınız fotoğraflarla. Nazan Ortaç’ın yaptığı aldatıcı röportajda akıbet merhale ahbapça bir Hülya var karşımızda. Hayallerini anlatıyor, çekeceği filmin şalter rekoru kıracağını söylüyor; sakat kocasının boşanması hakkında yorum yapıyor, kızını anlatıyor. Herhangi Bir antlaşma ayrımsız açıklamaları yapıyor, yıpranmamış bir özdek söylemiyor diyenler röportajı bir elan okumalı çünkü aynı röportaj ışıntı ve başlıktan oluşmaz. Tebrikler Nazan… Eleştiri yapanlar hep kıskananlar.

* Monitör yıldızı Görüntü Afşar! Öz gibi değil üstelik ‘star Görüntü’ kadar olduğu zaman dayanılmaz birine dönüşüyor. Sıkıcı, sevimsiz… TV8’de başlayan amma beş altı iz sonraları akşam kuşağına geçeceği söylenen ‘Hayal Avşar Show’daki Hülya’yı sevmiyorum. Elini, kolunu, ayağını nereye koyacağını bilmeyen ergen enstrüman programı sunucuları kabilinden. Görüntü’nın sunma kalburüstü göstergeç programı benzeri kanalda masa başında yaptığı arkadaşça programıydı. Ayrımsız bile yargıcılar kurulu üyesi olarak aliyyülâlâ çünkü kendisi olabiliyor yarış programlarında. 

Gördüm, duydum, söyledim

* Sinem Kobal ve İbrahim Çelikkol iki dönem evvel tıpkısı AVM’üstelik görüntülenmiş. Bilcümle gazetelerde bire bir fotoğraf var ve imza yok! Magazincilerinhavuz sistemi’ni biliyorum ama bu sebeple hususi bili olamıyor hangi eyvah kim! Fotoğrafı ego çeksem kimseye marifet vermez ve galiba havuzdan şutlanırdım… Havuzları sevmem zaten.

* Wheather Channel’in kurucusu meteorolog John Coleman, “Global istinas diyerek benzeri özdek namevcut” demiş. Bilimadamlarını yanlış açıklamalar yapıyorlar diye niteleyerek suçlayan ve dünyada yaşanan değişikliklerin alışılagelen olduğunu söyleyen Coleman, acep Ekim ayında Yıldız Ege’üstelik bahir suyunun ılık olmasını nasıl açıklar zül etmekteyim.

* Ayşe Kulin’in eskimemiş romanı ‘Handan’ çabukça okunmalı. Ayrıntılı zamandır Ayşe Kulin’den ekti ayrımsız eş hikayesi beklemekteydim, bakalım “her güçlüğe, her şarta sine geren ve asla pes etmeyen tıpkısı eş” dediği Handan’ın hayat kavgası nasılmış.

* Sevgili Tan’ın ‘Pembe ve Yusuf’unu bitirdim, çok beğendim; seçkin karaktere aşıramento oldum. Film olsun isterim. Canan Tan’ı acep kim ne ant kandıracak dahi ayrımsız diziye yahut filme tahkiye kahramanlarını taşıyacak?

Bir Cevap Yazın