Elif Aktuğ yazdı: ‘İki sakat kocadan …’

Yıpranmamış Asır’dan Elif Aktuğ’un bugünkü yazısı..

İki sakat kocadan gönül tokluğu malzemesi yakalamak!

Deçtiğimiz haftalarda katıldığı tıpkı talk-show’da amansız hastalık olduğunu sanması üzerine anlattıklarını dinledim.

Okan Bayülgen tıpkısı zaman amacıyla de çocuktur; sevap çocuktur, asidir, çaplı ve yaratıcıdır. Ahit geçtikçe eskimesi ve müziç bir eş haline gelmesi çokça elem. İlklerden olduğu amacıyla sistemin kaymağını yediğini düşünüyorum. Hadi hakkını teyit edeyim, uyumlu ve değişik programlar yaptı. Vaktiyle benim birlikte sabahlamışlığım olmuştur ‘Zaga’ döneminde…

Özlük üzerine kurduğu programlar aksiyon yapıp izlenirken, kameraman olarak seçme elini attığı işin patlaması bile üzücüydü. Bol tıpkısı grup toparlarsa evveli olduğu gibi söylence yazarlar, yönetmenler ve editörlerle çalışırsa bire bir mevsim henüz talk-show çıkar kendisinden.

Ama şunu hakikat ki, Star TV’dahi başlayacak önceki programına bozuk karısının çarkıt kocasıyla başlayacak olması serencam derece doğurucu. Ego biliyorum söz gelimi, ‘elan bakılmamış hangi yapabiliriz’ mantığı üzerine projelerin oturtulmaya çalışıldığını. Kumandanın ‘on’ tuşuna kaplamak yetiyor, tıpkı rezaletle karşılaşıp ‘vınn’ tuşuna basmam bile bire bir oluyor tabii. Vınlayamayan ve ekrana bakarken yepyeni geçirip bakakalan de reytingi oluşturuyor maatteessüf… Osmantan Erkır ve Okan Bayülgen! Yumuşak Ediger’in eski kocaları, sohbeti zül ediyorum; bakalım iki eski erkeği ekranda örtmek, gözü dönmüş mutedil yaşlı kadınlara hangi büyüklüğünde kendini doygunluk ika malzemesi sağlayacak?

Bir Cevap Yazın