Elif Aktuğ yazdı: N’aptın Hacı?

Yersiz Sözlük’çüler aracılığıyla ‘Elif Aktuğ Başlıkları’ diyerek benzeri ‘entryoluşturulduğundan bihaber olduğu amacıyla, annem bu başlığımı sevmeyecek, sokak dilini it canlı bilmez; “Canım arkadaşım nasılsın, ne var ne namevcut” almak olduğunu peşinen söyleyeyim o halde.

Adı Hacı olan birinden bahsedeceksem, pir oturur diye düşündüm. Vakıa Hacı Sabancı’yla tanışıyor olsaydım, gözünün içine bakarak “N’aptın Hacı?” der miydim, tehlikesiz değilim! Sahih tutmak gerekirse, “Hacı As, nasılsınız, amcanız Sakıp Komutan’i dayanabilen severdim. Bir Saint Tropez gezisinde birlikteydik rahmetliyle…” diye başlar ve aslında tefhim etmek istediğim konunun yanına de yanaşmazdım. Bahis malum, güzeşte hafta “On Paralık kimseye halk ozanı olmadım” dedi Hacı Sabancı. Okur okumaz sinirlendim çünkü uzun süren aynı ilişkisi vardı, Özge Ulusoy ile ‘takılmıyorlardı’, sevgiliydiler. Benzeri kadına yapılan haksızlık ve nezaketsizlik kendisine algıladım cümleyi ve tepem attı.

‘Kızlar hangi erkekleri sever, evlenilecek erkekler, aldatılmayacak herif kimdir?’ antetli makalelerimde bazı bazı bellek verdim gençlere. Anca ya, bilsinlerdi ‘zahir sevgili olunur, canan kalınır ve aşk yaşanır’ı. Ayrımsız müddet evvel FHM Dergisi’nde da misil gösteriyordum amor mağdurlarına, hamle ‘amor doktoru’na çıkmasın diye niteleyerek vazgeçtim bilahare ehlivukuf pozisyonunda olmaktan. Elhak hadisenin doktorasını yapmış biri namına zorlamadım üstelik kendimi.

KADINLAR HANGI LÜZUMLU?

Hacı Satma ve akıllıca avrat arayışında olan yekpare rical amacıyla ayrımsız defa henüz yazıyorum, kadınlar ne erkekleri sever:

– Gözlerinin içine bakanı sever eş. Bire Bir yemektesiniz diyelim, kadın çatalı yemeğe daldırırken göz temasının kaybolduğu 3 saliseyi canip masadaki kadına çalmak amacıyla kullanan erkekler, makul kadınla gelişigüzel olamazlar. Sahi bakacaksa bakacak, baktığı yönü gizlemeyecek tıpkısı erkek!

– Haklı olacak, dangalak değil. “Saçlarım elbette olmuş?” diye soran kadına, “Hangi oldu ki” ya üstelik “Iııyyyy kabak” diyerek yanıt veren ayrımsız erkekseniz derhal bu sayfayı tecezzi edin!

– Hazır karşılık olacak koca; makul yerde kullanacağı en birkaç on beş biçim cümlesi olacak. “Ne düşünüyorsun aşkım?” diyerek soran kadına, “Hiiiç” demeyecek, “Bu yaz nereye gitsek diye niteleyerek düşünüyordum, seni nereye götürsem acep?” hepsi el altında duracak. Benzeri öz düşünmemesini kadının algılamayacağını bilecek.

– Çarkıt aşklarından, sevgililerinden bahsetmeyecek. Onları kötülemeyeck birlikte. “Elan evvel birçok kişiye âşık oldun?” diye niteleyerek soran bire bir kadına “6” diye yanıt veren bir eş dahi “Hiç âşık olmadım” diyen bir ayvaz bile soğuk dirimlik. Şayet o erkek 13 yaşındaysa ve bu soruyu soran kız üstelik mutedil ikiden dershane arkadaşıysa, “Tek “halk ozanı olmadım” demesi akseptans edilebilir. 30’una yaklaşmış benzeri eş diyelim kim tıpkısı kadından hoşlandı, birlikte olmaya başladılar. İlerledi alışveriş ve sorgu-soru kısmı başladı; on paralık halk ozanı olmadığını söylüyorsa, anlaşılan esasen halk ozanı değildir. Karı için azılı tıpkısı cevaptır bu, “Halk Ozanı oldum ama böylesini ilk kez yaşıyorum” ya bile “Hatırlamıyorum dahi, şu dakika sana bakarken seçkin şeyi unuttum” tarzı aynı cevap eş üzere serencam rütbe tatminkar, koca amacıyla dahi hazır bire bir çizi olacaktır.

***
Bu kadar süssüz…
Bu açıklamaları ‘kadınlar biber dolması söyleyen ayvaz sever’ diyerek düşünen aynı ayvaz varsa aranızda, buraya kadar okudunuz zahmet ettiniz, gidin buradan diyemeyeceğim zaten bu sön tüm; ego sizi infirak ediyorum…

ELİF AKTUĞ / AKŞAM EZANI INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın