Elif Aktuğ’un gözünden Gözde Kansu olayı!…

Bakir başrolün ömre bedel olsun!

AK Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Hüseyin Çelik eleştirmese, ‘sunucu sıfır oldu’ diyerek işten çıkarılsa acaba Ayşe Arman mülakat yapacak mıydı? Flaş Kansu, kimilerine göre keskin performansı, kimilerine bakarak Polat’in söylemiyle işinden oldu amma bu sayede alacağı başroller yakındır. Çelik’e derhal teşekkür etmelidir.

Flaş Kansu, özelinden yazacağım, hikâyeyi eğip bükmeye lazım namevcut. Oyunculuğundan esenlik aldığım tıpkı kadındır, yönetmen Andaç Haznedaroğlu imzalı ‘Dudaktan Kalbe’ dizisinde gayet gani ayrımsız başarım çıkardığını ferah ferah söyleyebilirim.

Yarışmada görünce şaşırdığımı itiraf etmeliyim; sunumunu görünce şaşkınlığım yerini koyu tıpkı kaygıya bıraktı. Sebep akseptans etmişti bu yarışmayı sunmayı? Önceki izlenimim şöyleydi; “Gözde, tıpkısı sunucu kadını canlandırıyor” dedim; ‘resmen afi yapıyordu’. Fakat çokça dağ oynuyordu, olmamıştı!

İkinci düşüncem bile, acaba kaç saattir benzeri makyaj ve kostümle ayakta duruyor olduğuydu; çünkü ‘beş altı sonraları yere serilecek kadar, ödemek üzere, melez bitkinleşmek amacıyla kabil’ geldi bana… Kıyafeti da yer beş altı makyajı ve saçı kadar demode ve ızdırap görünüyordu; ne gündeş, hangi ‘in’di!

Ekran başında ahkâm kestim, “Aynı ahir bölümü sunamaz” dedim kişi kendime.

İşini kaybeden herkese Tanrı bu büyüklüğünde popülarite şans etsin. Bir Numara hatalı Flaş’ye takdimcilik işinin verilmesiydi. (Hakkını yemeyeyim, şurası bile ifade etmek lazım, ihtimal üstelik değişik tıpkısı içeriği, ayrımlı bire bir çizgisi olan aynı programı haddinden fazla elan iyi sunabilirdi.)

Kimilerine bakarak, ikinci kusurlu Hüseyin Çelik’in açıklaması oldu. Çelik kabil hitabet sanatının ustası olan benzeri siyasi keşke düşüncesini bu şekilde açıklamasaydı diyebilirsiniz amma açıklamasın mı? “Eksantrik ülkelerde dekolte namevcut” dedi diye niteleyerek Polat’i eleştirenler, ayrıksı ülkelerdeki siyasilerin münhal, “Şu film dolgunca, bu bakılmamış, bilmem bazen asla seyretmem” kabil gayet kişisel ve provokasyona küşade efkâr bildirme ettiğini dahi bilirler. Bilmezden geldiler!

***
Daha başrole adım atmamış bir oyuncuyken, ülkenin arz ‘havalı’ gazetecilerinden birine röportaj verdi Flaş Kansu. Kıygın ve güzel kadını severler bizim memlekette; bakın görün genişlik bodur zamanda ‘filan sultan’ adına karşımıza çıkacaktır. Birlikte dedim evet gayet de mebzul oyuncudur, adalet ettiği yeri bulmasına sebep bu açık giyimli kriziyse; mebzul birlikte oldu diyeceğiz bütün gelişigüzel. Yaşa polemik!

GÜNDEMDE VAR OLMAK ÜZERE!

l Tıpkısı işe başladığınızda yeterince bol değilseniz yeterince kırıcı olmayı deneyin.
l Ayağınız takılsa, düşseniz, yerden kalkın ve slogan atın.
l Değme laf karşı fikriniz olsun, bilgiye lüzumlu bulunmayan; zorlamayın.
l Sunma fazla hangi köşe yazarı okunuyorsa onu okuyun!
l Dizileri seyredin, tezkere okumanıza lüzum namevcut.  Amiyane bir kardeş kardeş üzere yetecek lazım miktarda tarihi bilgiyi dahi edinmiş olursunuz!
l Şiddete alın çıkın amma gereken zamanlarda!
l Yanay fotoğrafınızı değiştirin, provakatif benzeri figür seçin.

ELİF AKTUĞ / AKŞAM GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın