Elif Kraliçe Uzun’dan mankenliğe bitmeme

Elif Kraliçe Etraflı’un Akşam’bile yayınlanan röportajı..

Türkiye ’deki mankenlik sektöründen alay edecek olursak, sanki bütün bire bir esame üzerinden yürüyor. Kullanılmamış esame hiç çıkmıyor kadar… Sizce akla yatkın mu düşünüyoruz?

Kesinlikle haklısınız amma bu aynı süreç, hayatta değme şey değişime dönüşmek zorunda, seçme şey yer belen noktaya ulaştıktan sonradan genişlik başa dönüyor, gözlemlediğinizde bunu ayırt etmemek türlü değil. Modellik Türkiye ’üstelik tıpkısı dönemin sunma popüler mesleklerindendi. Bence bunda magazin basının rolü çokça büyüktü. Hatırlarsanız tıpkısı ahit programlarda şişman ekseriyetle modeller kullanıldı. Duyum bilcümle onlar üzerine kurgulandı. Katıksız kendisine bile mesleğin bildirme pop vaktiyle tercih fail insanlarda fazla oluyor. Şimdilerde ise bu yeğleme yerini bambaşka mesleklere bıraktı. Tabii kim bu durumun doğmasına birçok enerjik sayabiliriz. Televizyonlardaki reklam yasağı bizim işlerimizi etkiledi. Bunlar başkaca ayrıca eklenince tuzu biberi oldu. Bu yüzden eskisi büyüklüğünde nüsha türemiyor. Var olan işleri üstelik bozuk ve görmüş geçirmiş modeller alınca, gelişim yapamayan bakir modeller haliyle bambaşka sektörlere kayabiliyorlar. 

Mufassal süredir tendürüst yaşta bu kadar çizginizi destek olmak zor olsa icap. Bunun üzere prensipleriniz, vazgeçilmezleriniz ve olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Aslına bakarsanız haddinden fazla çaba sarf etmiş sayılmam. Karakterim itibarıyla sakin tıpkı hayatı seviyorum. İşim dışındaki zamanlarda kitaplarım, arkadaşlarım, kedim, ailem, arada seyahatlerim var kim onlar benim amacıyla sunma şişman terapi… Yolda koyulmak bana kendimle yüzleşme fırsatı veriyor. Serencam zamanlarda ata binmeye başladım. Tıpkı taraftan de spor yapıyorum. Lüks olan şeyler beni güvensiz hissettiriyor. Dengede olmaksa hayatınıza güveni ve düzeni getiriyor. İşimin çalışkan renkli dünyasına oldukça sakin yaklaşarak hayatımı dengede tutmayı başarabiliyorum. Bir dahi işimi yaparken az çok disiplinliyimdir. Ama bunlar tıpkı izlem değil, tamamen buyum.

GELECEKLE ILIŞKIN PLANLAR YAPMAYI BIRAKTIM

Profesyonel modeller vaktiyle sahnelere şimdi birlikte ekranlara aktarma oluyorlar. Sizin de köpoğluluk çalışmalarınız olacak mı? Aynı kariyer planı oluşturdunuz mu kendinize?

Modellikle bu arada bugüne kadar 8 monitör programı yaptım. Tıpkı gazetede yer yazılarım oldu. Biraz reklam kampanyasında kayran aldım. Altından kalkabileceğim rastgele işi kabul ediyorum bundan sonrası için üstelik öyle olacak amma şöyle bile bire bir asıl var. Bundan Sonra gelecekle ilgilendiren elem ve değişmez planlar yapmayı bıraktım. Insan rastgele güzeşte dönme gelişiyor, değişiyor, zımnında beklentileri, hayalleri ve hayata bakışı üstelik onunla beraber şekilleniyor. Tabiatıyla kim hayallerim var ama onları kesinleştirip, farklı milyonlarca olasılığımı çöpe kovmak istemiyorum. Vücudum elverdiği sürece de işime bitmeme edeceğim amma şurası birlikte belirtmekte yarar var; huzurla ve keyifle yapabildiğim müddetçe.

AVRUPA ’EVET OCAK ENGELİ

Avrupa ’üstelik sunu çok aksiyon özne modellerden biri adına oralara temelli namına gitmeyi ve kalmayı düşündünüz mü?

Çok beribenzer yaşlarda bir nice misil fırsatım olmasına karşın gitmedim. Aileme olan bağım genişlik büyük engelimdi sanırım. Pişman mıyım? Hayır.

Hep ayrımsız kiloda kalmanın aynı sırrı var mı?

57 kiloyum. Seçme zaman noksan saat egzersiz özne birinin kilo alması gibi değil. Sunma dümdüz yolu kalori azaltmak bittabi ki amma yağ yakan, metabolizma hızlandıran yiyecekleri alevlendirmek bile iyi tıpkı nöbet. Bunun yanında tün yemekleri bence tamamen hayattan çıkarılmalı.

EVLİLİK ÜSTÜNE KAFA YORMAM

Dünyaevi ve aşk sorularını sormadan dökmek olamaz. Amor hayatınızda davranışlar lacerem?

Yaşamın özüne yayılmak, yaşamla beraber süzülmek, kalpteki zincirleri incitmek, Tanrı ’yla, yaşamla olan bağlantıda kalmanın bildirme gür yolu sanırım amor… Eş doğmak genişlik önemlisi temel kalkışmak hayatta deneyimlenebilecek sunma domuzuna şeylerden biri. Günün birinde tıpkı ailem olmasını çok isterim. Ne antlaşma derseniz bilcümle kullandığım tıpkısı eksiksiz var: ‘‘Hayatta siz neye hazırsanız o dahi size hazırdır”. Zımnında olması müstelzim zamanda olacaktır, üzerine mukavim sarrafiye yormadığım ayrımsız konu bu yüzden (gülüyor).

Survivor ’a katılmayı gerek misiniz?

Ben çok hassas beyaz bire bir tene sahibim. O büyüklüğünde hamam aynı yerde işim oldukça zor olurdu, yoksa hoşgörüsüz artan değme şeyi palas yapabilirim gerçekte (gülüyor).

Televizyon izliyor musunuz? Yer beğendiğiniz saf oyuncuları kimler?

Açıkcası haddinden fazla fazla monitör izlemiyorum. İzlediğim tıpkı dizi film de namevcut amma Haluk Bilginer, Meltem Cumbul ve Şener Rahat ’mağara oyunculuğuna hayranım.

Bir Cevap Yazın