Eloğlu adayını şoke eden esenlik raporu

Turgutlu ’bile kâin Nihal Uzunay (36), yaptığı açıklamada, aynı monitör programında tanıştığı Yüksel Altınkum (50) ile evlenmeye değişmeyen verdiklerini ve işler için Manisa ’evet geldiğini anlattı.

Turgutlu Mehabet Hastanesinden aldıkları raporla nikah amacıyla Turgutlu Belediyesi Muta Nikâhı Memurluğu ’na başvurma ettiklerini tamlayan Uzunay, evrakı inceleyici şehremaneti memurunun “hastane raporunda düşülen nokta dolayısıyla nikahlarını kıyamayacağını” söylediğini bildirdi.

El ve ayaklarında yüzde 70 oranında kısmi felç bulunan Nihal Uzunay, evlenmelerine illet izin verilmediğini anlayamadığını rapor ederek, “Ben birlikte abat olmak istiyorum. Yüksel ’i haddinden fazla seviyorum. Dizge kabilinden benim üstelik evlenmeye hakkım var. Başbakan ’ımızdan nikahımız için arkalama bekliyorum ve sorunumuzu çözüp nikah şahidimin olmasını istiyorum” dedi.

Yüksel Altınkum bile Uzunay ile gelin olmak istediğini belirterek, “Onun mânialı olmasını hiç sevgili yapmadım. Biricik istediğim mutlu bir yuvam olması ve onu armağan etmek. Evlenirsek bölümsel nüzullü olan Nihal benim esenlik güvencemden yararlanabilir” diye konuştu.

Nihal Uzunay ’ın sağlık raporuna “evliliğe makul değildir” notunu sakıt Turgutlu Afiyet Takım Başkan Vekili Dr. Hüseyin Uğurlu ise yaptığı açıklamada, “Varmak isteyen kadının başvurusu üstüne yapılan sağlık tetkiklerinde mentol retardasyon, yani zihnî engelliliğe rastlanıldığı için yasalar gereği evlenmesinin akıllıca olmayacağı üzerine görüşümüzü belirttik” dedi.

Bir Cevap Yazın