Elvin Levinler emniyetli adımlarla ilerliyor

Elvin Levinler’in Akşam’bile yayınlanan röportajı…

– İsminiz kıytırık haddinden fazla ilginç… Anlamı nedir?
İsmim, Acemce ‘gökkuşağının 7 rengi ’ girmek, Levinler de bilcümle renkler anlamına geliyor; ikisi dahi Acemce Levn (damga) kökünden türemiş. Annemle babam henüz nişanlıyken bu ismi koymaya karar vermişler. Ferah ki birlikte öyle yapmışlar, zira isimlerin insanın karakterini üstelik etkilediğini düşünüyorum.

– Bale öğretmeni diplomasına sahipsiniz. Hayatınızda zahir bir ilenç noktası oldu da oyunculuğa yöneldiniz?
Seçme şeyden geçmiş bale etmek hem sıkı düzen hem da raks ve saz eşliğinde özgürlük emretmek. Topuzundan patiğine, beslenmesinden duruşuna kadar küçücük benzeri çocuğu mukavemetli haddinden fazla açıdan disipline ederken, klasik müzik eşliğinde dans etmeyi, ellerini, başını, bedenini zarif tıpkı şekilde kullanmayı öğrendiğin ayrımsız konuşma dalı. Mezun oldum, muallimlik diplomamı aldım ama haftanın muayyen ve çakılı günlerini bu disipline ayıracak vaktim olmadığı amacıyla maatteessüf şuan muallimlik yapamıyorum. Amma ati için kurduğum hayallerden birisi öğretmenlik.

– Üçkâğıtçılık hayatınıza şüphesiz girdi?
Baleden bağımsız oldu. Oyunculuk ve habercilik serüveni haddizatında çıkışlı olduktan bilahare tıpkısı anda başladı. Üniversitedeyken oynadığım reklamlar,1 gün süren sevinçli çekimler bana okulumdan izansız kalmadan harçlık oluyordu, amma okurken etraflı soluklu tıpkısı dizide kayran kabul etmek aklımda yoktu. Yapımcıya ‘ego oyuncu değilim ki! ’ derken onun ‘ben yapımcıyım, yapacağına inanıyorum ’ demesini hatırlıyorum. Bu bire bir buut komedisiydi ve diziyi 3 günde çektiğimizden belde mütezayit günlerde medyayı daha yakından öğrenebilmek için muhabirlik yapmaya başladım, aynı süre sonraları üstelik muhabirlikten sunuculuğa intikal yaptım ve teknoloji haberlerini sunmaya başladım. İkisine şapadanak ayrımsız anda hassaten tıpkısı hafta başlamış, iki on paralık bilediğim işi bire bir yandan öğrenmeye çalışırken tıpkı yandan de ikisine nagehan adapte olmaya çalışıyordum. Hepsini bire bir arada deneyimleme şansım olduğu üzere kendimi bilcümle çok ak yazılı hissettim.

ANKARA ’DAHI İŞİME HENÜZ DOLGUNCA MÜTEMERKIZ OLUYORUM

–  Âlemin Kral ’ı dizisinin tanınmanızda tıpkısı etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?
Son zamanlarda dizilerin ömrü haddinden fazla kısa, böyle bire bir dönemde 2 yıl boyunca çokça izlenen bir dizinin parçası olmanın avantajları ayn ardı edilemez. Daha da önemlisi bu dizi film olmasaydı köpoğluluk kariyerim olmayabilirdi. Çünkü yeni çıkışlı olduğum ve kafamın haddinden fazla elinin körü olduğu bir dönemdi. Tıpkısı yanım yurtdışında erdemli lisans yapıp orada çalışmanın planlarını yapıyor, sair yanım burada suret bu sektörde neler yapabileceğimi eksiltmek istiyordu. Meslek bittikten sonradan dikilmek üzere bire bir sebebe ihtiyacım varken Alemin Kıralı ’ndan teklif geldi.

– Bugünlerde ‘Milat ’ dizisinde meydan alıyorsunuz. Yapıma yürek olma süreciniz şüphesiz gerçekleşti?
Güldürü dizisinde oynamak çokça eğlenceliydi, ama bir sonraki işimde elan farklı bire bir şeyler deneyimlemek istiyordum. Beribenzer içime sinen bir proje ve ıra gelene büyüklüğünde beklemeye de kararlıydım. Kafamda açık bire bir senaryo yoktu ama konusu itibariyle henüz ağır sıklet, ıra adına üstelik hem kendime yakın hissedeceğim hem de bu zamana büyüklüğünde canlandırdığımdan değişik bir karakter olsun istiyordum. Diliyorum ki, Milat benim üzere da milat olacak.

– Dizinin çekimleri Ankara ’bile gerçekleştiriyor. Olur, İstanbul ’dahi ruhlu biri yerine Başşehir ’e alışabildiniz mi?
Arkadaşlarım de inanmakta zorlanıyor amma ben Ankara ’birlikte olmaktan çok mutluyum! Çünkü Ankara ’dayken zamanımı elan pir yönetebiliyorum. Çok sevinçli bire bir koşu grubum oldu. Bir Vakitler tanıdığım benzeri yoga eğitmeni Ankara ’dahi yoga okulu açmıştı, oraya vasıta oldum ve setten vesile buldukça derslere katılıyorum. İstanbul ’birlikte bilcümle bunları yapacak zamanı açmak çokça pres, Ankara ’birlikte hem işime elan bereketli mütekâsif oluyorum hem da setten kalan zamanlarımı mahmul mahmul geçiriyorum.

‘YAĞIZ KUĞU ’ TARZINDA FİLMDE UYUTMAK İSTERİM

–  Göstergeç mu, beyazperde mi?
Televizyonda yaptığım projeleri elan ince soluklu olmasını umduğum, seçme hafta mütebeddil, kendime kullanılmamış tıpkısı şeyler katabileceğim, kendimi geliştirebileceğim tıpkı okul kabilinden düşünüyorum. Beyaz Perde filmiyse henüz bodur tıpkısı sürede henüz derişik, kısık ve hür geliyor. Bu ikisi beyninde bir seçme değil, ikisinde bile kendimi ve yeteneklerimi ortaya koyabilmek namına uğraşıyorum.

– Oyunculuğa yönelik hedefleriniz neler?
Hedefim aldığım eğitimle alay malay çıktı izleyip, gözlemleyip herhangi bir geçen aktarılma kendimi biraz daha imar etmek. Şuanda aldığım eğitimin yanı sıra zaman tatilinde yurtdışında değişik workshoplara katılmayı planlıyorum. Tıpkısı de hayallerim var. Bu zamana kadar biriktirdiğim yeteneklerimi de kullanarak alelacayip benzeri ıra canlandırdığım ayrımsız sinema filminde oynamak isterim, söz gelişi ‘Siyah Kuğu ’ üzere. Natalie Portman ’ın oyunculuğu, geçmişten gelen bale eğitimine karşın 1 yıl boyunca fiziken ve ruhen rolüne hazırlanması, senaryonun bütünlüğü ve yönetmenin sağ açıklık beni çok etkilemişti. Hayallerimden aynı tanesi dahi hakeza bir projede imza niteliğinde adımın düzlük alması. 

Bir Cevap Yazın