Emeklilere 4 iri sava dangadak!..

Takvim’birlikte vadi düzlük habere göre Hükümet, yekdiğeri ardına emeklilerin yüzünü güldürecek adımlar atıyor. 10.9 milyonu çok emekliyi ilgili oylumlu tensikat gerçekleştiriliyor. 1 Son Teşrin seçimleri öncesinde sunulan müjdeler acilen hayata geçiriliyor. 4 müjde ile emeklilerin geliri artırılacak, kirada oturan emekliler karı sahibi olabilecek. Işte 4 beşaret:

1- 8.9 MİLYONA EKSTRA REMIKS: Bütün SSK ve Ilgi-Düzey emeklilerine 100 lira ekstra zam amacıyla düğmeye basıldı. Bu düzenleme üzere 2016 Bütçesi beklenmeyecek. Zahmetli zammının Familya ayına yetişmesi için Meclis’e mini tıpkı er bezi kanun tasarısı sunulacak. Kanun yarar sokak dahi sayıları 8.9 milyonu aşan SSK ve Bağlam-Seviye emeklilerine bu seyyanen artım yansıtılacak. 100 liralık zamla SSK ve Rabıt-Düzem emeklileri, yıllık bin 200 teklik ekleme gelire kavuşmuş olacak. SSK ve Bağlam-Düzem emeklileri, Sülale’ta rutin zamlarını üstelik alacak. Maaşlarda, 2015’in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen para şişkinliği büyüklüğünde artış yapılacak.

2- ÇALIŞAN EMEKLİNİN YÜZÜ GÜLECEK: Mütekait olup esnaflık yapanların maaşından yapılan yüzdelik 10’luk Sosyal Asayiş Bindi Primi kesintisi, çıkarılacak yasayla ağız ağıza kaldırılacak. Bu düzenlemenin üstelik Meclis’e sunulacak mini er bezi kanun tasarısında düzlük alacağı belirtiliyor.

3- BERBAT OCAK HAMLESİ: Hükümet, kirada oturan emeklileri TOKİ’den akıllıca bedel ve ince vade imkanıyla sülale sahibi yazmak için çalışmaları hızlandırdı. ‘Emekliye İkinci Ilkbahar Projesi’ kapsamında evvel aşamada 17 ilde inşa edilecek hep 4 bin 354 bölük için civar talepler geçmiş toplanmaya başlandı.

4- HER EMEKLİYE PROMOSYON: Başvekil Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı özendirme müjdesi dahi hayata geçirilecek. Böylelikle tam emekliler almanak sunu birkaç 300 teklik promosyona kavuşacak. Emek Bakanı Süleyman Aristokrat, “Tüm bankalarla tıpkısı araya gelinerek, bu promosyonların emeklilerle buluşabilmesi konusunun hangi basamak olabileceği hususu çalışılacaktır. Sayın Başbakanımız’ın bu taahhüdü bizim sorumluluklarımızın arasındadır” dedi.

Bir Cevap Yazın