Emeklilere ‘enflasyon zammı’ müjdesi!

Takvim’birlikte vadi kayran habere göre tahminî 10.9 milyon emeklinin Ocak zammı yaklaşıyor. Teşrinisani kocaoğlan pahalılık verileri açıklandı, SSK ve Rabıta-Düzem emeklilerinin remiks oranı, işyar emeklilerinin bile farkı netleşmeye başladı. Verilere göre, Orak Ayı-Teşrinisani enflasyonu yüzde 3.65 çıktı. Değişmez ölçü için takkadak 1 vukuf kaldı.

OCAK’TA MAHSUS OLACAK

8.9 milyon SSK ve Rabıta-Düzey emeklisi, her sene Karı ve Temmuz’birlikte pahalılık zammı alıyor. Sülale’ta SSK ve Bandaj-Kur emeklilerinin maaşı, 2015’in ikinci 6 mahiye döneminde gerçekleşen pahalılık kadar artırılacak. Bunun 5 mahiye dönemindeki şişkinlik belli oldu. Türkiye Sayımlama Kurumu verilerine göre, Orak Ayı-Teşrinisani enflasyonu yüzdelik 3.65 kendisine gerçekleşti. Yani 5 maaş enflasyona göre SSK ve Deste-Kur emeklilerinin zammı yüzde 3.65 kendisine görünüyor. Çatlak ayı enflasyonuna göre remiks oranı azalacak ya de artacak.

EKSTRA 100 TL’DE VAR

Şayet Mesafe enflasyonu çakılı kalırsa, SSK ve Rabıta-Seviye emeklilerinin maaşı yüzdelik 3.65 artacak. SSK ve Deste-Kırat emeklileri, bu zamma melfuf yerine ekstra tıpkısı artıştan daha yararlanacak. Tamlık SSK ve Bağlam-Düzem emeklilerinin maaşı 100 liralık artırılacak. Bu çoğalma, yasa çıkarılır çıkarılmaz mütekait maaşlarına yansıtılacak. Memur ve işyar emeklileri bile yüzde 3’ün üzerindeki oranı fark kendisine matlup.

Bir Cevap Yazın