Emekliye 10 aylık faizsiz kredi imkanı!

Takvim’in duyurduğu emeklilere faizsiz cesaret müjdesi emeklileri sevindirirken; detaylar bile ortaya artık.

Hükümet, emeklilere bakir aynı beşaret için kolları sıvadı. Emeklilerin elini rahatlatmak için yapılacak remiks düzenlemelerinin yanı sıra faizsiz kredinin birlikte yolu açılacak. 1 Son Teşrin seçimlerinde müjdesi sunulan ‘tüm SSK ve Bağ-Düzey emeklilerine 100 liralık ekstra zam’ ve ‘esnaf emeklilerin maaşından yapılan yüzde 10’luk Toplumsal Düzenlilik Bindi Primi kesintisinin kaldırılması’ düzenlemelerini yapılacaklar listesinde ilk sıralara koyan hükümetin iktisat ajandasında faizsiz yüreklilik de var. Emeklilere faizsiz, vurdumduymaz ödemesi görgüsüz itimat verilmesi planlanıyor. Faizsiz cesaret seçme beyannamesinde meydan almıyor fakat emeklilere majör ayrımsız bindi icat etmek için bu konuda mücahede yürütülüyor.

ÖNEMLİ DESTEK

Edinilen bilgiye göre; faizsiz yüreklilik amacıyla amme bankaları devreye girecek. Kamu bankaları, emeklilere maaşının 10 katına varan tutarda faizsiz itimat imkanı sunacak. Örneğin; maaşı bin 500 liralık olan bire bir zor, 15 bin liraya vasıl tutarda itimat kullanabilecek. Kredinin köylü ödemeleri ise 1 yıl bilahare başlayacak. Yani krediyi kullanan emekli, geçmiş yıl bankaya hiçbir ödeme yapmayacak. 1 yılın peşi sıra başlayan taksitlere dahi getiri yansıtılmayacak. Emekliye, kullandığı emniyet üzere mufassal vade imkanı dahi sunulacak. Emekliler, itimat sayesinde ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Faizsiz olması, 1 sene kafasız ödemesinin olmaması, etraflı vade imkanı sunulması üzere ayrıntıları ile kredi, emeklilere heybetli ayrımsız destek olacak. Emniyet desteğinin hangi şekilde olacağı, çalışmanın tamamlanmasının ardından duyurulacak.

100 LIRA REMIKS ÖNCE ÇIKACAK YASALARDAN

Emek sakat Bakanı Faruk Polat, SSK ve Bağ-Düzey emeklilerine 100 liralık ekstra bindirim üzerine “Kanun ile verilecek. Kanun çıkmadan verilemiyor” dedi. Polat konuyla ilgilendiren namına, “Belki evvel çıkma yasalardan tıpkısı tanesidir o. Zira diğerleriyle ilgilendiren çıkmıştı. Bununla ilişkin aynı düzenleme yapılacak yani bana bakarak 3 mahiye programlar içerisinde olabilir, bilmiyorum, elan zaten geçmiş 6 ayda çıkacak olan düzenleme” dedi.

Bir Cevap Yazın