Emekliye Ocak’ta tekme remiks!…

Takvim’de yer düz habere bakarak sayıları 8.9 milyonu bulan SSK ve Sargı-Kur emeklilerine dolgunca bilgi geldi, Familya’ta maaşlara tekme zammın yolu açıldı.

SSK ve Bent-Düzey emeklileri, Ocak’ta enflasyon zammına munzam namına 100 lira ekstra zamdan yararlanacak. 1 Kasım seçimleri öncesinde SSK ve Ilişki-Kur emeklilerine 100 lira ekstra remiks vaat fail hükümet, bu müjdesini jet hızıyla hayata geçiriyor.

Sabık hafta açıklanan 64. Hükümet Gösteri Planı’nda geçmiş 3 ayda hayata geçirilecek vaatler beyninde meydan kayran zam müjdesi için, YANLIŞSIZ Öğür eski ahit Meclis’e takrir verdi.

TBMM Tasrif ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen Dirimsel Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Uymazlık Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na eklenen düzenleme, kabul edildi. Komisyon’dan sabık düzenleme ile; SSK ve Bağlam-Seviye emeklisine Aile’tan itibaren aylık 100 liralık seyyanen bindirim yapılacak.

Aranjman, TBMM Genel Kurulu’nda akseptans edildikten ve Cumhurbaşkanı vasıtasıyla onaylandıktan bilahare yürürlüğe girecek. Böylece bindirim Ocak’ta SSK ve Sargı-Düzem emeklisinin maaşına yansıyacak.

GÖZLER ENFLASYONDA

SSK ve Bağlam-Düzem emeklileri Ocak ayında antrparantez rutin şişkinlik zamlarını dahi alacak. 2015’in ikinci 6 mahiye döneminde gerçekleşen pahalılık kadar maaşlarda artım yapılacak. Bunun 5 maaş dönemindeki şişkinlik muhtemelen oldu.

Türkiye Istatistik Kurumu verilerine göre, Orak Ayı-Kasım enflasyonu yüzdelik 3.65 yerine gerçekleşti.

Yani 5 maaş enflasyona göre emeklilerin zammı yüzdelik 3.65 adına görünüyor. Fasıla enflasyonuna göre zam oranı azalacak evet birlikte artacak. Değişmez remiks oranı Aile başında açıklanacak.

Bir Cevap Yazın