Emel Sebep:

Akşam’dan Aysun Kaba’nın röportajı…

Emel Yıldırım’ı dinleyelim mi?
Dışarıdan biraz antipatik gözüksem birlikte birey benzeri imal var. Dışarıya çokça kemiksiz değilim. Sıkılgan tıpkı karaktere sahibim. İnsanlardan gelecek hareketlere, davranışlara, hislere bakıyorum. Güvenebiliyorsam bayındır davranabiliyorum. Bunu benim söylemem ömre bedel olur mu bilmiyorum ama olağandan mebzul niyetliyim. Rastgele şeye evire çevire olan tarafından bakabiliyorum. Bu Tanrı ’ın bana vermiş olduğu yer iri hediyelerden biri. Herhangi Bir şeye domuzuna kaçmak gerekiyor.

Nasıl tıpkı devir geçiriyorsunuz?
Kendimi daha bereketli tanıdığım aynı periyot. Içsel yaşadığım, içime dönerek kendimi dinlediğim, kendimi çıktı sevdiğim, kendime daha çok ayar verdiğim tıpkı dönemden geçiyorum. Heves gözümü bundan sonra açtım. Hayatımın en iyicene yıllarını yaşıyorum.

BESLENMEME DIKKAT EDİYORUM

Güzelliğinizin sırrı nedir?
Kendinize ne kadar himmet verirseniz karşılığını giderek o kadar alacaksınız. 20 senedir spor yapıyorum. Beğenilen kremler, bakım ürünleri çokça mehabetli ama sunu önemlisi bunun sürekliliği. Emek derken bunu göstermek istiyorum. Beslenmeme özen ediyorum. Vücudumu çok bol tanıyorum. Bence herhangi bir karı vücudunu bol tanımalı!

“Hangi yersem bana kilogram aldırır ya de neler ödem oluşturur?” Bunların bilinmesi de haddinden fazla cesim. Ekleyebileceklerim beyninde; 20 yıldır yüzüme kap masajı yaparım. Bazen insanlara antika geliyor ama aynaya baktığımda kendimi kodluyorum. Ruhun hangi kadar iyiyse o büyüklüğünde dışarıya yansıyor. 

KISACASI SEN OLMAK

Biçem sahibi görünmek sizce hangi anlama geliyor?
Biçem sahibi olmak takkadak modayla değil, kişinin yaşantısıyla dahi ilgilendiren. Evinizin dekorundan dinlediğiniz şarkıya kadar seçme şeyi içine düz haddinden fazla kapsamlı tıpkı olgu. Stilinle kendini yansıtıyorsun.Tarzınızla hatırlanıyorsanız, üslup sahibi olmuşsunuzdur. Sen koyulmak kısacası…

Mantıklı alışverişin sırları sizce nelerdir?
Temas şeyin fazlasının uymazlık olduğunu görüyorum. “Ego hangi istiyorum ve neye ihtiyacım var?” düşüncesiyle alışveriş yapıyorum. Artık rahatlığı seviyorum. Benzeri dahi daha çok tercihlerim spor ayakkabılardan yana. Rahat olabileceğim seçkin şeyi yeğleme ediyorum.

Moda sektörünün sonuç yıllarını kuşkusuz değerlendiriyorsunuz?
Çokça istihsal var. Çok birlikte tüketim var. Ucuzu, pahalısı tevessül etmek üzere bir nice giysi üretimi yapılıyor. Çeşitlilik haddinden fazla genişledi diyebiliriz. Gerçekte modada tükettiğimiz renkler, desenler ve kumuşlardır. Serencam zamanlardaki modacıları bile kudretli buluyorum.

Akıbet devir modacılarından kimleri beğeniyorsunuz?
Hür Masur, Tuvana Büyükçınar.

HAYALLERİM GERÇEKLEŞTİ

Hayallerinizin ne kadarını tamamladınız?
Şükrediyorum. Tanrı bana görüntü ettiğim gelişigüzel şeyi bire bir aktarılma üstelik olsa yaşattı. Değme öz anbean oluyor. Ne istediysem çocukluktan bu yana hepsini yaşadım. Hayallerimin yarısından çoğunu gerçekleştirdim diyebilirim.

Emel Saika projelerinden bahseder misiniz?
Ilkgüz ayında Nişantaşı ’nda kullanılmamış mağazamızı açıyoruz. Üç ortak ayrımsız arada olacağız. Ortaklarım da15 yıllık arkadaşlarım. Ayrıca güzelliğe dair bilgilerin kayran aldığı tıpkı tezkere çıkarmayı düşünüyorum. Yeni teklifler geliyor. Reklam filmleri ve televizyon programlarından inandığım ve içime sinen projeleri gitmek istiyorum. 

Bir Cevap Yazın