Emel Yıldırım’dan konuşulacak meşruhat

‘Dünyaevi mahremdir, bilinmez kalmalı’

Sabah’tan Oğuzhan Toracı’nın röportajı..

Emel Acara kendisine marka oldunuz, demincek Emel Yıldırım’sınız… Acar adına de kalabilirdiniz, değil mi?
Peki, kalabilirdim amma Yıldırım soyadını bile tanıdıkları üzere onu kullanmaya değişmeyen verdim. Sonuçta, Emel Sebep adına güzellik kraliçesi seçildim ve güzel işlere imza attım. İnsanlar, Emel Acar dediklerinde bile bozulmuyorum.

EVLİLİK MAHREMDİR

Evliliğiniz karşı sebep on paralık konuşmadınız?
Çünkü özel…

Hayatınız hep sorgulanıp iptila edildi, değil mi?
Evliliğimi kendi özelimde yaşadım; çocuklarım oldu ve evliliğim bitti. Ben başkalarını hiçbir ahit alçalma etmem; kendime sorulmasını istemediğim bire bir şeyi başkasına sormam.

Tamam de sokaktaki insanlardan bahsetmiyoruz ki… Erdal Acara ve Emel Sebep evliliği zaten göz önündeydi…
Bizimki 19 yıl süren ayrımsız amor evliliğiydi ve iki şerha de meyvesi oldu. Amma tezevvüç etmek dahi türe, boşanmak birlikte… Artık ongun birer dostuz, aramızda rastgele maslahat yok.

Bu evliliği kimilerine göre ihanet bitirdi, kimilerine bakarak çabukluk… Tamam, ayrılığın kaynak sebebi neydi?
Tıpkı insan köprüden atlar layemut, merdivenden düşer ölür. Evliliğimiz kırıcı olduğu ya bile tıpkısı madde yaşandığı üzere bitmedi. Fakat bazı bazı insanlar sınır aşımına uğrayabiliyor.

Neden konuşulanlar karşısında, ‘Doğru olan buydu!’ demediniz?
Ego evli olduğum sürece üstelik konuşmadım. Dünyaevi; mahremdir ve adsız sansız yaşanır.

Ancak sizin amacıyla ‘Şiddet gördü’ dediler. Bu sizi tasalı etmedi mi?
“Bulunmayan anca benzeri öz” dedim amma bu insanların dikkatini çekmedi. Bu amal böyledir, hep kötülükler konuşulur. Utanmak çerçevesinde ayrıldık. Erdal Satış, çocuklarımın babası; hayatı süresince bütün sağlıklı ve bahtiyar olmasını isterim. Sonuçta iki medeni insanız.

SESSİZ AYRIMSIZ YAPIM VAR

Evliliğiniz çok çekişmeli dönemlerden geçti ama ihtimal de yeryüzü sönük olduğu zamanda ayrıldınız. Bu sessiz tavrınız Erdal Eş’den reaksiyon almamak için mi?
Ben evliyken birlikte sessizdim; deminden üstelik sessizliğimi koruyorum. Bu benim yapım.

Biri 18, ötekisi 16 yaşlarında iki çocuğunuz var. Firak kararınıza çocuklarınız şüphesiz reaksiyon gösterdi?
Herkesin hayat şekline ve özlük kararına izin veren evlatlarım var. Sonuçta onlar bile mutluluğumuzu istediler.

Sizin da, Erdal Komutan’in birlikte hayatında birileri tür…
Ego ne antlaşma öleceğimi bilebilir miyim? İşlerin aynı planı, programı türlü amma birlikteliklerin projesi olamaz. Bakir biriyle el birliği yıldız işidir. Erdal Koca’in hayatında biri peki veya olanaksız; elbette kim mutlu olsun isterim. Benimse dünyalara değişmeyeceğim iki kıta aşkım var.

Anne ve babalarının pop ve bilinen insanlar olması, çocuklarınızı zahir etkiledi?
Haddinden Fazla bilinçliler… Yavru yetiştirirken, ana veya babadan biri sel olmalı. Bizim ailede az buçuk daha dominant olan bendim. Çocuklarım evde afralı tafralı asıl-ağababa görmedi, pijamalarıyla dolaşan tıpkı aileydik. Esasta sıradan aynı yaşam sürdük. Kızım iletişim araçları ve reklamcılık, oğlum üstelik tababet konusunda eğitim kabul etmek istiyor. Oğlum küçüklüğünden beri herkese muavenet etmek istediğini söylüyor.

Zaten yardımseverlikle mezkûr ayrımsız ailesiniz… Gülben Ergen’in göstergeç programında minik tıpkısı çocuğun sağlığına kavuşması amacıyla Erdal Eş çetin tıpkısı arkalama yapmıştı…
Pir aynı şey değil mi? Esasta insanların gözüne soka soka yapmamak lazım amma hakeza kendiliğinden gelişen durumlar dahi yaşanabiliyor. Gücümün yettiği kadar, insanlara maddi yahut manevi yardım etmeyi çokça seviyorum. Karşılığını aldığım değil, benim verdiğim şeyler muhteşem. Zira insanları seviyorum.

MANEVİYATIMA SIĞINIRIM

İnsanları seviyorsunuzdur amma bunaltıcı yük duvarlarınız dahi var kabilinden…
Sevdiğim ve özden olduğum insanlara cebin elan açığım. Bu demek değildir kim, oynuyorum. Duvarları elden utangaçlığımı alalamak üzere örüyorum.

Kimseyle dertleşmez misiniz?
Allah’a şükür, çok derdim namevcut. Ben biraz oluruna bırakırım, maneviyatıma sığınırım.

Erdal As ile geçinmek amacıyla karı büyüklerini devreye soktuğunuz konuşuldu…
Anca aynı husus namevcut; ayrıldığım eşimle gine hastalık mutabık olmak isteyeyim? Bu konuşulanlar tamamen biber dolması. Ama antagonist üstelik değiliz.

Neden hareket kadınlığı, modacılık? Neticede tescilli güzelsiniz ve şov dünyası içerisinde mukavemetli çok projede meydan alabilirsiniz…
Olur, ama benim modacı kimliğim okuldan geliyor. Bu çok adsız, bütün güzellik kraliçesi oluşumu ve mankenlik yaptığımı agâh çabucak. Halbuki amade giysi üstüne eğitim aldım.

Peki, sizin bu konuda talimli ve ehlivukuf oluşunuz yalınç fark edilebildi mi?
Tabii kim fark ettiler. Çünkü 2001 yılında başladım, aradan 14 sene geçti ve kararlılığım yardımıyla kendimi tanıt ettim. Başarılarım bilcümle ardı ardına geldi ve insanlar benim için hep olumlu şeyler söyledi.

İşlerinizdeki başarı büyüklüğünde, güzelliğiniz birlikte dikkat çekiyor…
Aşağı göstereyim diyerek on paralık uğraşmam. Gururla söylüyorum yekpare 41 yaşındayım.

ÇOCUKLAR HAFTA ARASI BABALARINDA HAFTA SONU KÖLE

Hadi az buçuk bile işlerden bahsedelim… Haute couture çalışmalarınız oldu, defileler yaptınız. Bundan sonraki planlarınız arasında neler var?
Şimdi, 15 yıllık iki dostumla bu arada üç ortak kendisine Nişantaşı’nda CHANCE by Emel Saika’ı mağazasını açtık. Benzeri ay oldu ve haddinden fazla güzelce gidiyor…

Duyduğuma göre işinizle beraber Nişantaşı’na taşınmışsınız…
Peki, Nişantaşı’nda oturuyorum. Mahalle kültüründe büyüdüğüm için çok keyifli. İşim evime mail, çokça pir üstelik bire bir evim var. Ekol yakın olduğu üzere dallar Acarkent’te kalıyor, hafta sonu bana geliyorlar. Aşındırmak yaparız, yeriz, içeriz, güleriz, eğleniriz…

DUDAKLARIMDA SİLİKON VARDI

İnternetteki sözlük yazarları estetiklerinize kafayı takmış üzere… Siz bu konuda neler tefhim etmek istersiniz?
Köle hiç estetik namevcut. Hoppadak kaşımın ortasında süfli benzeri botoks var. Dudaklarımla ait ben dahi benzeri şeyler duydum. Onu birlikte ilk defa sana anlatayım.

Nedir işin aslı?
2007 yılında, tanıdığımız ayrımsız doktor “Dudaklarına kolajen yapayım” deyip beni kandırma etti. Meri işlemden bilahare dudağım iki hatim oldu. Şişliğin ineceğini düşündüm ama çok inmedi. Erdal ayırt edince “Geçecek” dedim. Günlerce geçmedi ve kortizon tedavisi gördüm. İki sene aynalara küstüm. Sonra Almanya’evet gittim ve operasyon oldum. Meşgul dudağımı açıp içini boşalttılar. Tekrar dahi yüzdelik 80’ini çıkarabildiler. Şükürler olsun, güncel haline döndü. Benim doktorun “Kolajen yapacağım” dediği zaman sıvı silikon diyerek piyasaya falsolu tıpkısı ürün girmiş, o de bana denk geldi. Bedii namına bu yapıldı ve vurdumduymaz kurtarıldı diyebilirim.

Bir Cevap Yazın