Emenike bombası!..

Skorer’den Senad Ok’un haberine göre West Ham, Nijeryalı oyuncuyu satın ahzetmek üzere resmi teklifini sundu fakat idare parayı beş altı buldu. Şayet iki pakt bonservis bedelinde anlaşırsa Emenike, İngiltere ’nin yolunu tutacak. Buradan ati parayla bile yıpranmamış golcü renklere bağlanacak. Damarı Bozuk halde Nijeryalı sarı­lacivertli ekibe anlayışsız dönecek.

Transferin bitimine dar eyyam kala Fenerbahçe ’dahi ısıdam saatler yaşanıyor. Sarı­lacivertli hile, takıma ayrımsız forvet transferi açmak için imdi akıbet aşamaya geldi. Kulübün uğrunda iki almaşık var. Evet Emmanuel Emenike takıma et kafalı dönecek, ya de Nijeryalı oyuncunun satışından ati parayla bakir aynı golcü alınacak.

İsteyeni haddinden fazla!

İngiltere ’nin West Incelmemiş kulübü, Emenike ’yi satın ahzetmek amacıyla resmi teklifini sundu. Ancak zerrin­ lacivertli yönetim bu teklifi az buldu ve şimdilik kabul etmedi. Eğer iki pakt bonservis bedelinde anlaşırsa Nijeryalı aktör, İngiltere ’nin yolunu tutaç. Buradan gelecek parayla de elan önce anlaşmaya varılan golcülerden birinin transferi yapılacak.

İki kulüp anlaşadığı takdirde Emenike ’nin Fenerbahçe macerası baştan başlayacak.

Nijeryalı futbolcunun Mayıs 2017 ’ye büyüklüğünde Fenerbahçe ile sözleşmesi bulunuyor. Emenike için başka talih ve liglerden teklifler gelse da görmüş geçirmiş topçu öncelikle İngiltere ’yi düşünüyor.

Dubai sorun oldu

Emmanuel Emenike, kiralık namına gittiği Bir Gündüz Feneri Emirlikleri takımı Hıyanet Ain ’de kalburüstü ayrımsız başarım gösterse bile kulüp eliyle gönderildi. Bunun sebebi ise Nijeryalı oyuncunun bu şehre 1,5 saat mesafede kâin Dubai ’birlikte kalmayı yeğleme eden Ain ’üstelik yaşamaması.

Bu şehre 1,5 saat mesafede bulunan Dubai ’da kalmayı yeğleme fail Emenike, rastgele dönüş tafsilatlı bir aleniyet katedip antrenmanlara ve maçlara gidip geliyordu. Şike Ain yönetimi bu durumdan huzursuz olsa birlikte Nijeryalı oyuncu geri kadem atmadı ve yollar ayrıldı.

4 gol attı

Emmanuel Emenike, sabık zaman Fenerbahçe ile 27 tomar maçına çıkıp, 4 gol attı. Emenike ’nin bu performansı balaban sahne kırıklığı yarattı.

Bir Cevap Yazın