Emine Şenlikoğlu serbest bırakıldı

Hürriyet’te saha kayran habere bakarak Adnan Oktar ’a twitter üzerinden ’taşlama ’ ettiği gerekçesiyle 2 yıla büyüklüğünde mapus cezası istemiyle yargılanan yazar Emine Şenlikoğlu karşı açılan davanın duruşmalarına gelmediği gerekçesiyle, üzerine yakalama kararı çıkarıldı. Sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı ’nda gözaltına alınan Şenlikoğlu, Kartal ’daki Rum Hak Sarayı ’na getirildi.

“DİNİMİZİ IZDIRAP KÜLAH ETTİĞİ ÜZERE…”

Küçük Asya 56. Esas Ceza Mahkemesi ’nde bilge karşısına sâdır Şenlikoğlu, Oktar ’ın şikayetinden vazgeçmesi halinde ahenk talebini kabul edebileceğini belirterek, “Dinimizi izdirap entrika ettiği ve bunları diyanet yerine yaptığı amaciyla dini vazifem kendisine mesajları attım. Görüntülerle dinime zarar vermektedir. Buna karşı çıktığım üzere yazıları yazdım” dedi. Duruşma, ifadesi alınan Şenlikoğlu ’nun serbest bırakılmasına ve için çıkarılan yakalama kararının kaldırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

“HERHALDE ONUN ÜZERE ÇOK ÖNEMLİYİM”

Mahkemede verdiği ifadesinin arkası sıra adliyeden ayrılan Şenlikoğlu, “Bu sefer kardeşimizden geldi sağlık olsun. Adnan Oktar bey akıbet dönemlerde az buçuk şirazeden daha çok, bu birlikte Müslümanlık ’üstelik var diyor. Mesela kadınların gayet böyle şüphesiz anlatacağımı bilemediğim sahnelerde görünmesi ve bunun bile Hak Dini ’birlikte yeri olduğunu söylemesi bizzat beni çok üzdü. Ben İslami görevimi yaptım. Mahkemeye vermiş beni. Bütün davalarını vurdumduymaz çekmiş sadece beni çekmemiş. Herhalde onun için çok önemliyim. Hakaret ettiğim gerekçesiyle ülkü açılmış” diyerek konuştu.

Bir Cevap Yazın