Emniyetten ‘cübbeli şahıs’ açıklaması!

CİHAN’da yer düz habere göre sabık çarşamba günü yapılan matbuat açıklamasıyla ilgili namına, “Cübbeli Ibret” ve “Kim Bu Cüppeli” başlıklarıyla yayımlanan, “Matbuat açıklaması esnasında cübbeli, sarıklı, detaylı sakallı bire bir kişinin polis kontrolündeki alana aranmadan alındığı” şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı tabir edildi.

bahis konusu şahsın işler kapsamında takip edildiği, o dönme telefonla görüştüğü dolandırıcılarla telaki noktasına gittiği, mülk teslimatının ardından dalavereli iki kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Asayiş Yazıhane Müdürlüğü ekipleri faaliyetler kapsamında, hilekâr mağduru cübbeli özlük izlem edilebileceğinden, aynı olumsuzluk yaşanmaması üzere polis güçleri noktasından üzeri aranmadan geçmesinin sağlandığı vurgulandı.

Açıklamada şu ifadelere kayran verildi: “29.12.2015 haset Han ilçesinde kendisini polis güçleri adına tanıtan telefon dolandırıcıları, O.B. (43) isimli şahsı (cübbeli) telefonla arayarak, isminin terör olaylarına karıştığını, örgütü göçürmek amacıyla bankalarda mevcut paralarını çekip kendilerine vermesinin gerektiğini belirttikleri ve telefon kıskacına aldıkları öğrenilmiş ve anılan koca takibe alınmıştır. O.B. ’yi arayan şahısların cürmümeşhut yakalanabilmeleri için Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü ekiplerinin takibinde telaki noktasına gidildiği sırada, geçek üzerindeki söz konusu matbuat açıklamasının yapıldığı kontrollü alana, üzerindeki öz hususi tercihli giyimiyle (cübbeli) giren şahsın, polis güçleri telsizi ve polis kontrolü kabil benzeri temasının karşı tarafa hissettirilmemesi için şahsın aratılmadan geçişi sağlatılmış ve bu suretle O.B. isimli şahıstan parayı teyit kabul etmek için gelen E.T. (42) ve M.S. (28) isimli telefon dolandırıcıları suçüstü yakalanmışlardır.”

Bir Cevap Yazın