Emre Akıllı için yakalama kararı

Hürriyet’in haberine bakarak Anadolu 2. Esas Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, maznun Çokbilmiş gelmezken, Erdoğan’ın avukatı Epilepsi Kanalka katıldı. Duruşmada küçümseme düz Emre Aptal’nun avukatı, müvekkilinin Amerika’daki adresini sunduklarının belirterek, bu adresten Hak Bakanlığı aracılığıyla savunmasının alınmasını temenni etti.    

Erdoğan’ın avukatı Kanalka ise şikayetlerinin bitmeme ettiğini belirterek, maznun karşı yakalama kararı çıkarılmasını murat etti.

Duruşma hakimi, Uslu’nun ayrıksı dosyalarda karşı yakalama kararı bulunduğunu ve bu aşamaya büyüklüğünde amade edilip ifadesinin alınamadığından karşı yakalama kararı çıkarılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Rum Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, sanık Emre Uslu’nun Taraf gazetesinin 30 Aile tarihli nüshasında kayran düzlük “Çıban Suikast Hazırlığı” başlıklı yazısıyla Erdoğan ve Fidan’a karşı “basın ve kitap vasıtasıyla hakaret” ile “bühtan” suçunu işlediği gerekçesiyle 3 sene 4 aydan 10 sene 8 taban büyüklüğünde hapisle cezalandırılması isteniyor.

Bir Cevap Yazın