Emre Özdemir:

Emre Özdemir’mağara Akşam’dahi yayınlanan röportajı..

Önce önceki ‘Beni Bırakın ’ single ’ınızı konuşalım. Bu proje kuşkusuz doğdu?
Bu proje, zer yapımcım Samsun Çipo ile yolumuzun kesişmesi sonucu doğdu. Hakeza bir cover okumak icap misin diye soruldu ve ben da akseptans ettim. Aranjörüm Emirhan Cengiz ile anında tıpkısı tezahürat yaptık. Akıbet olarak, nümayiş beğenildi ve maxi single ’ımızın çıkışı olarak ‘Beni Bırakın ’ şarkısında değişmeyen kalındı.

Peki Levent Yüksel üzere aynı sanatçının şarkısını tefhim etmek sizi korkutmadı mı? Çok tiran eleştirilere üstelik maruz kalabilirdiniz.
Düpedüz, tıpkı Uzun Yüksel şarkısı okuyacak girmek öncelikle beni gururlandırdı. Çünkü Levent Yüksel haddinden fazla sevdiğim, yorumuna, duruşuna, müzikçi kişiliğine hayran olduğum bir sanatçıydı. Daha sonrasında bile bu şarkıyı okuyacak tutmak beni heyecanlandırdı. Çünkü sanatçının ‘Beni Bırakın ’ şarkısının olduğu resimlik, benim üzere gelmiş eski genişlik adamakıllı ve sunma değerli çalışmalardan biridir. Bu nedenle elimden gelenin sunu iyisi boşaltmak amacıyla çalıştım. Anlı Şanlı koçum canan Dünya Okan da bana çok havari oldu. Bittabi kim de seçkin şarkıyı sunma büyük performansla okuyan Levent Yüksel ’i çıkarmak çok zordu ancak bende elimden geldiğince kişi yorumuma, ruhumu ve duygularımı katarak, sunu iyisi vermeye çalıştım. Bunu de başardığıma inanıyorum… Eleştiriler temas ahit olacaktır. Sonuçta çokça başarılı ve çokça sevilen ayrımsız sanatçının haddinden fazla aşina ve kulaklarda onun sesiyle saha etmiş şarkısını okuyorsunuz. Tenkit olmaması gibi değildi oldu dahi tabiatıyla. Ancak, bu şarkının altında ezilmeden, domuzuna tıpkısı iş çıkardığımıza inanıyorum.

SEZEN AKSU BESTESİ KAVRAMAK İSTİYORUM

‘Duy beni Sezen ’ diye çıktınız önceki… Sezen Katarakt duydu mu sizi?
Resimlik çıkar çıkmaz Sezen Hanım ’a albümü özlük ellerimle gönderdim. O dahi sağ olsun şarkıyı dinlemiş ve hem yorumumu hem üstelik şarkının bakir halini çokça beğendiğini ayrımsız telefonla bize iletti. Çok bahtiyar oldum. Sezen Katarakt ’nun beğenisini ve onayını alabilmek birlikte benim amacıyla adi çok zer ve şanlı…

Sezen Katarakt ’nun şarkılarını söylemeye bitmeme edecek misiniz?
Tek şaşılacak, yadırgatıcı Sezen Aksu besteleri idrak etmek sunu nazik hayalim… Umarım mail aynı zamanda bunu üstelik gerçekleştirebilirim.

Müzik dışında korkulu benzeri iş temposu olduğu akilane mu? Ayrıksı neler yapıyorsunuz?
Evet, enstrüman dışında tekstil işiyle uğraşıyorum. Hayatımın herhangi bir köşesinde deniz mevcut amma bundan şikayetçi değilim. Hayatı komple komple yaşamayı ve çalışmayı seviyorum.

Peki bu enstrüman merakı nereden?
Çok âdeta yaşlardan beri evde öz kendime şarkılar söylerdim. Henüz sonraları 13 yaşındayken ağabeyimin hediye ettiği gitarla müziğe olan ilgim daha bile arttı. Gitar çalmayı öğrenip, kortej yazıp, beste yapmanın eş ruhuna kattığı güzellikleri keşfedince müzikten kopamaz ayrımsız ayla geldim.

EN ŞIŞMAN İSTEĞİM KONSERLERDE KAVUŞMAK

ARTIK neler bekliyor bizi?
Herhangi Bir antlaşma hayallerimin arkasından müracaat etmek için çabaladım, hâlâ üstelik çabalamaya devam ediyorum. Şarkılarımı sevenlerimle konser tadında konserlerle buluşturmak yeryüzü iri isteğim. Bunun dışında, alışılmadık ayrımsız şarkıyla meyan kocaoğlan içinde gene sizlerin karşısında olacağım.

Derin benzeri Fenerbahçe taraftarı olduğunuz söyleniyor.
Dip değil bile mebzul ayrımsız Fenerbahçeliyim gelmek daha çok hoşuma gidiyor. Babamla çokça kıtipiyoz yaşlarda Fenerbahçe maçlarına masraf ve omuzunda maç izlerdim. Bu nedenle, doğuştan Fenerbahçeli parçalanmamış bana akıllıca tıpkı tabir sanırım. Ayrıca, zer akrabamız bozuk Fenerbahçe ikinci başkanı Nihat Özdemir ’mağara varlığı da benim Fenerbahçeliliğimde koskocaman tıpkısı etkendir.

Fenerbahçe takımı üzere aynı melodi bestelediğiniz söyleniyor. Akıllıcasına mu?
Haddizatında şarkının sözleri hazır durumda… Yemeden Içmeden müziğini bitirmem gerekiyor. Sunma yakın zamanda bu şarkıyı üstelik sizlerle paylaşacağız umarım. 

Bir Cevap Yazın