Emzirmenin tanınmayan benzeri önemi!..

Araştırmacılar, katılımcıların yakınları, eşleri ve bakıcılarıyla üstelik görüşerek, kadınların doğurganlık, emzirme geçmişi ve ateh durumu hakkında bilgelik aldı.

Bilgi adamları, bunamayı etkileyen karın tümörü ya üstelik katre kabilinden eksantrik etkenlere ilgili hikmet dahi topladı. Araştırı böylelikle emzirme ve Alzheimer riski ortada bağlantı olduğu saptandı. Ayrıca, detaylı müddet emziren kadınların Alzheimer’a yakalanma riskinin henüz birkaç olduğu görüldü. Fakat, ailesinde bunamaya yakalananlarda emzirmenin çor riskini elan az azalttığı dahi belirtildi.

Selen adamları, emzirme ve Alzheimer arasındaki angajman için 2 nazariye ortaya attı. Emzirmenin gebelikte şişman ölçüde mütenakıs insülin toleransının çarkıt haline gelmesini sağladığını tamlayan olgun adamları Alzheimer’ın dahi beyindeki insülin direnciyle bağlantılı olduğunu belirtti. Ayrıca, çor riskinin azalmasının emzirme dönemindeki progesteron ve östrojen hormonlarındaki değişiklikten kaynaklıyor olabileceği belirten bilim adamları, östrojenin beyni Alzheimer’dan korumada oylumlu kurum oynadığını hatırlattı.

Araştırmaya imza atanlardan Dr. Molly Fox, Alzheimer’in dünyada genişlik geniş bilişsel sekte olduğunu ve şimdiden 35,6 milyon kişiyi etkilediğini belirterek, gelecekte hastalığın çorak ve ölçülü gelirli ülkelerde artmasının beklendiğini vurguladı. Fox, bu nedenle insanları Alzheimer’dan arkalamak üzere bağan altın ve serbest ölçekli stratejilerin belirlenmesinin serencam paye eke olduğunu tabir etti.

Vukuf adamları, amiyane çaplı olsa de araştırmanın genişletilebileceğine ve doğurganlığın hastalıkla ilişkisinin elan kapsamlı incelenebileceğine dikkati çekti. Araştırı, “Journal of Alzheimer’s Disease” dergisinde yayımlandı.

POSTA INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın