Engin Altan Düzyatan alçalma edilenleri anlattı

OĞLUMU DÜŞÜNÜNCE MOTOSİKLETE DAHI BİNEMİYORUM

Akşam’dan Selin Kök’ün röportajı…

Evliliğiniz çok yazıldı çizildi amma demincek babalık heyecanı var. Hazır mısınız ağababa olmaya? 

Hazırım hem da amiyane çokça hazırım… Aynı defa kendimi haddinden fazla ateşli hissediyorum. Çok sevdiğim ve çok doğru olduğunu düşündüğüm beraberinde kendimi çokça mutlu hissettiğim bir eşim var ve ondan bir çocuğum olacak. Bu durumdan dahi çok mutluyum. Açıkçası ikimizde bile çok kasırga var. Tabiatıyla Neslişah amacıyla elan ayrımlı bire bir format var. Sonuçta o çocuğumuzu karnında taşıyor. Ego onun büyüklüğünde hissedemiyorum şu zaman ihtimal ama aynı dakika evvel dünyaya gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum ve eve başvurmak, eşimi koparmak amacıyla can atıyorum.

Sizi dışarıda de sık görmezdik.

Evet, on paralık öyle dışarılarda dolanan tıpkı insan olmadım. Kendi dünyamı, arkadaşlarımı çok seviyorum. Evime gideyim, kitap okuyayım, film seyredeyim bana yetiyor. Kendime ilişkin bir dünyam var. O dünyada çok mutluyum ve demincek o dünyanın içine yegâne çağa geliyor.

İSMİ HENÜZ BULAMADIK

Bebeği gördünüz mü?

Sürekli fotoğraflarına bakıyorum. Foto çekiyorlar çıktı, teknolojinin bu büyüklüğünde ilerlemesi güvenilir kabil değil. Düşünsenize 5,5 maaş oğlumun vesikalık fotoğrafı var. Anneme söylüyorum ‘Hangi fotoğrafını mı çektiler? ’ diyor. Ben doğarken babam doğumhanenin kapısında oğlan mı, kız mı diyerek beklerken ego deminden 5,5 mahiye oğlumun fotoğraflarına bakıyorum.

Doğuma girmeyi düşünüyor musunuz?

İnşallah… Benim haddinden fazla korkulu korkularım evet bile endişelerim yoktur hayata dair. O yüzden o anne şahit olmak istiyorum.

Bu kadar bebeğinizden bahsetmişken ölümlü sormamak olmaz.

Arz el işmiş benibeşer temin etmek. Alelhusus kim erkek ismi elan bile ağırlık… Kız ismiyle ait ikimizin dahi aklında vardı bir şeyler ama koca olunca öylece kaldık. Gururla taşıyabileceği, altında ezilmeyeceği ayrımsız insanoğlu olsun istiyoruz.

GENÇ VE SAĞLIKLI BIRE BIR CET KALKMAK İSTİYORUM

Sorumluluklarınız zaman geçtikçe artıyor. Hayata bakışınız, gelecek planlarınız değişti mi?

Tek zaman cazibe yapmadım. Neslişah da ben de hayatın bize sunduklarının tadını çıkararak yaşıyoruz. Ama ilginçtir ki kendime daha çok bakmaya başladım. Daha Çok motosiklete dahi binemiyorum, korkuyorum. Oğlum için kuşkusuz aynı acun yaratmalıyız diyerek düşünüyorum. Eli Nimetli eli nimetli pusula okumaya başladım. Benim matematiğim üstelik çok kötüdür orada imdi Neslişah ’a paslamayı düşünüyorum. Ayrıca sağlığıma üstelik dikkat bedel oldum. Zira oğlumun zinde ve mıhlı benzeri babası olsun istiyorum.

Sosyal medyada canlı yayın yarmak ayrımsız sapkınlık

21.yy ’bile dışarıda teknoloji zirveye çıkacak noktada. İnsanlar çok ayrıksı aynı dünyanın zarfında üste kendi etkili yayınlarını kendileri yapar arkaç geldiler ki bu üstelik bence benzeri sapkınlık. Öyle kim Andy Warhool, ‘Tıpkı dönme bütün 15 an de olsa angın olacak ’ sözleri töz oldu. Zira bilcümle insanların artık zat yayınlarını kendilerinin yaptıkları telefonları var. Bu sayede tek tanımadığımız kişilerin sosyal medyada beniz binlerce takipçisi var ve onlara direkt ulaşabiliyorlar. Bence bu büyüklüğünde insana vurmak meşhurluktur.

Biz saray işi yapmıyoruz

Tam Yüce Asır furyası sürerken bir anda Basübadelmevt, hayatımıza girdi. Kırıcı anlamda kıyaslamalar oldu. Siz ne düşündünüz?

Haddizatında çokça kıyaslanacak bire bir tarafı namevcut. O iş saray tarafında geçen aynı iş ve saray içindeki gösterişten bahsediyor. Bizde ise seçkin özdek tamamen dışarıda ve beygir üstünde çekiliyor. İki işi birlikte koyduğunuzda görseli da çok değişik. Heybetli Asır ’birlikte herhalde 20 sefer filan atlama beygiri görülmüştür. Tığ da beygir üstünden inmiyoruz neredeyse. İzlemeden yorum yapılınca olabiliyor hakeza şeyler.

ROMANTİK GÜLDÜRÜ YÜZÜNDEN PLANLARIM KARMAKARIŞIK OLDU

Bu yaz dinlence yapabildiniz mi? 

Serencam 10 yıldır yapamadığım büyüklüğünde dinlence yaptım. Amma ne domates dolması söyleyeyim 2 haftadan sonraları ayrımsız garip oldum. Öz kendime “Ee, çalışmayacak mıyız?” demeye başladım.

Romantik Fars 3 bozukluk çekilemedi, sizinle tıpkı ilgisi var mı?

Bu filmi çekememeleri beni çokça bozdu. Bilcümle planlarım karmakarişik oldu. Bire Bir bile benim sakallarım yüzünden filmin çekilemediği yönünde benzeri bili yayıldı. Benim sakallarımın bununla tek ilgisi bulunmayan. Ego doğrusu bu iş yapılacak diye niteleyerek set tatile girer girmez sakalımı kesmiştim ki Basübadelmevt ’e önceden bunu bile hele sözleşmeme koymuştum.

O devir bu defter kapandı mı?

Önümüzdeki yıl Romantik Güldürü 3 ’ü çekebileceğimi zannetmiyorum.

Diriliş dizisiyle birlikte sizi beyaz perde filmlerinde bile göremez olduk. Paradigma bitene kadar tek sinema filminde oynamayacak mısınız?

Bu yaz Romantik Komedi 3 ’ü çekecektik hangi var kim prodüksiyonel sebeplerden etraf çekemediler. Onu çekeceğim diyerek 4-5 pare film teklifini da iptal etmek zorunda kaldım. Haliyle bu yıl bir tane filmim vizyona girebilirdi. Filmin çekimlerini beklerken diğerlerini üstelik kaçırdık. Önümüzdeki sene üstelik öncelikle Basübadelmevt‘mağara sinema filmi için azrail karşısına geçeceğim ama yine dahi vaktim kalıyor. Bu yüzden görüştüğüm başka projeler üstelik var.

Daha Çok daha bilgelik ve mantıklıyım

Oynadığınız temas tekellüf sizi biraz elan büyütüyor. Seçkin yaşta değişik benzeri şeyi ibnelik etmek kıytırık haddinden fazla latif. Demin 35 ’imdeyim ve aynı aktör üzere sunma artağan yaştayım. Elan bili elan mantık bakabildiğim yaşlardayım.

Ertuğrul Gazi’yi harlatmak ağırbaşlı tıpkısı kalın… Bu genişlik sizi ürküttü mü?

Ertuğrul Gazi ’yi kundaklamak elbette ayrımsız aktör üzere çok değerli ayrımsız nitelik. Sonuçta atalarımızdan haddinden fazla zer bire bir kahramanı oynuyor oluşmak seçkin oyuncuya nasip olmuyor. Benim biricik derdim; ‘yapılabilecek mi, vacip masarif karşılanacak mı, oyuncular bulunabilecek mi ve bittabi ki gerektiği kabil çekilebilecek mi? ’ noktasındaydı. Ama tığ bu işin altından çok ongun kalktık.

AVM ’nin içre seyir gayrimümkün

Tıpkısı müzikalde oynar mıydınız?

Çok isterdim ama Türkiye ’dahi müzikalin haddinden fazla aşkın karşılığı namevcut. Kaç kıta müzikal yapılıyor kim ben oynayayım. Okulda 4 sene çalım dersi, 4 sene dahi bale dersi aldım. Baya baya bacağımı kafama kadar kaldırabiliyorum, gündeş dans dersi aldım. Taytlarla öğüt yaptım.

Tiyatroda üstelik göremiyoruz sizi…

Şu zaman seyretme ve plastik sanatlar, elan kıytırık mekânlara sıkışmış durumda. Çünkü seyir salonumuz de kusursuz yok. AVM ‘lerin ortamında konferans salonundan tahrip seyretme salonları var ve onlar seyir salonu değil. 

Bir Cevap Yazın