Enver Harabelik ölüm etti

İhlas Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören hayatını kaybetti. Tıpkısı süredir böbrek yetmezliği tedavisi gören Harabelik, iki gündür kırıcı bakımdaydı.

Örenlik’in cenazesi ferda Eyüp Odalık Camii’nde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonraları Eyüp Odalık Mezarlığı’nda kayınpederi Hüseyin Hilmi Işık’ın yanına defnedilecek.

ENVER HARABELIK KİMDİR
0 Şubat 1939’dahi Denizli’nin Honaz ilçesinde doğan Enver Örenlik, önceki ve Ölçülü tahsilini Denizli’de bitirerek Kuleli Askeri Lisesi’ne, oradan de İstanbul Üniversitesi, Malumat Fakültesi’ne girdi. Harabelik, 1961 yılında lisans öğretimini tamamladıktan sonra kazandığı NATO bursu ile, bire bir buçuk yıllığına mesleksel icraat düzenlemek için Napoli’ye gitti.

Benzeri süre üniversitede çalışan Ören, 1970 yılında üniversiteden ve akademik hayattan ayrıldı ve birkaç arkadaşıyla birlikte gazeteciliğe başladı. Çıkardığı gazete önceki Soy Gazetesi sonra Türkiye Gazetesi adını aldı. İhlas Holding Umumi Heyet Başbuğ olan Enver Örenlik, Alperen Örenlik’in babası, Hüseyin Hilmi Işık’ın damadı.

ERDOĞAN MÜZAKERE ETMİŞTİ
Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Ören’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etmişti.

Bir Cevap Yazın