Erdoğan akademisyenlere anif bundan sonra

Vatan’bile meydan düzlük habere bakarak Reisicumhur Erdoğan, PKK’ya müteveccih operasyonları ‘katliam’ yerine niteleyen 1128 güya akademisyene reaksiyon göstererek, “Diyarbakır’da öğrencilerin karne aldıkları çağ, okula bomba atıyorlar evet. Ülen akademisyenler siz mektepli yetiştirmiyor musunuz? Bu alçakların beraberinde lacerem duruyorsunuz ya? Bunlar akademik terörün aktörleridir” dedi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’birlikte katıldığı Kayseri Ticaret Odası 120. Saygınlık Yılı etkinliğinde açıklamalarda bulundu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle:

“Milletin tercihlerinden haddinden fazla korkuyorlar. Milli iradeden çekiniyorlar. Millete güvenseler başkanlık sisteminden korkmazlar.Bugün yıpranmamış kanunuesasi konusunda aksi kasıntı alanları ortak özelliği milletin iradesinden korkmalarıdır.

Bölücü terör örgütünden, paralel kerem yapılanmasının hiçbir farkı yoktur.

Şevket Kürtleri öldürüyor diyorlar. Elinize, dilinize dursun. Bunu diyenler 1128 sanki akademisyen. Hayatta o bölgelere gidip, kesim halkıyla görüştükleri bulunmayan. Tığ kefenimizi giydik bu yola öyle bundan sonra. Bu ülkede bölücülük, ayrımcılık yok. Olamaz. Tığ bir tane milletiz. Çap içre devleti katiyen akseptans edemeyiz. Buna karşı mücadeleyi veriyoruz ve vereceğiz. Bu toprakların içerisinde yer alanlar, bu ünsiyet devleti süresince yasalara adapte olmak zorundadırlar. Kimesne bu vatan toprakları üstünde faaliyetler yapamaz. Fail olursa bu milletin ta kendisini karşısında bulur.

Diyarbakır’dahi öğrencilerin karne aldıkları günde ahali yapımı bomba atıyorlar ya. Lan akademisyenler siz öğrenci yetiştirmiyor musunuz? Bu alçakların birlikte lacerem duruyorsunuz ya? Siz pekâlâ akademisyensiniz! Bunlar akademik terörün aktörleridir.

‘Kılıçdaroğlu sen benim rakibim olamazsın’

“Ana muhalefetin başı üstelik ‘biz Tanrı’tan korkmuyoruz’ dedi. Bu soy gafları çok yapıyor. Bizim ahlakımız gereği özen emreylemek zorunluluğumuz var. Bu zatı ben muhatap almıyorum.

İçindeki çirkinlikleri bir kez henüz ortaya dökmüştür. Şimdi bile ‘kanı ağrım neymiş açıkla’ diyerek tutturmuş. Bu senin, partin içindeki us ağrın. Bu şahsiyet üzere söylenecek çokça öz var, ama onun seviyesine inmek istemiyorum.

Kılıçdaroğlu sen benim rakibim olamazsın. Sen öyle tıpkısı yerde değilsin. Bugüne söylediğin herhangi bir şey yalan ve hatalı artık. Sıradan para kazandık bundan. Galiba cebinden ödemiyor. Buna karşın ibret almadı. Sözlerini tutmaması normal şartlarda sokağa çıkamaz arkaç getirir. Kılıçdaroğlu’nu Cenabıhak düzelti etsin diyorum.”

Bir Cevap Yazın