Erdoğan ‘o üniversite’ amacıyla YÖK’e seslendi!

Milliyet’te vadi düz habere göre “Asım’ın Neslinden Aynı Maharetli Recep Tayyip Erdoğan” programında mütekellim Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Utanmak bulunmayan, utanmak yok. ODTÜ’de namaz kılan gençlerin üzerine saldırıyorlar. Ego buradan sesleniyorum. Hoşgörülü kadrolar lafa geldiği antlaşma ‘Özgürlükçüyüz’ diyorlar. Sizin neyiniz özgürlükçü? Ellerine geçirdikleri tıpkısı ayrıcalık zırhını bunlar maalesef bu cins aleyhte kullanma gayreti içine giriyorlar. Hakeza bir madde olamaz, olanaksız. Gereği neyse bunun da YÖK vasıtasıyla yapılması gerekir. Tabiatıyla kim Cumhurbaşkanlığı makamı kendisine bizler bunun dahi takipçisi olacağız” diyerek konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Allah’ın izniyle bu ülkede seçkin operasyona, seçme ameliyata katiyen ve kat’a cevaz etmeyiz.

Bu millet bir vakitler haddinden fazla keder yaşadı. Bu talih genişlik kızıl sermayesini, yani gençlerini kışkırtmalara, provokasyonlara, kirli hesaplara kurban verdi. Ayrımsız ahit bu ülkenin gençleri, sıhhatli-sol diye niteleyerek birbirine kurşun sıktı. Maatteessüf bu ülkenin bazı kandırılmış gençleri, Seyahat olaylarında olduğu kadar sokaklarda, meydanlarda tıpkı piyon kabilinden kullanıldı. Bu ülkenin Maşrık ve Güneydoğu Anadolusundan binlerce zinde, Kandil’de kurulan herif pazarında çarkıt niyetine harcandı.

Maşrık ve Güneydoğu Anadolumuzda dayanabilen çok çocuğumuz, gencimiz, evladımız asla kendilerinin olmayan tıpkı kavganın içinde birer ikişer kaybolup gidiyorlar. Halbuki biz tıpkı Mehmet Akif kabilinden, elindeki çivili sopalarla, yetişek görenlere, namaz kılanlara ofans fail değil, elindeki molotofla, kaleşnikofla, roketatarla devletine, özlük halkına hücumcu değil, Asım’ın nesli benzeri gençliği başlamak istiyoruz.”

Bir Cevap Yazın