Erdoğan onayladı maaşlara bindirim geliyor!

Milliyet’te düz düzlük habere göre leşker ve erbaşlar ile Kıbrıs’a giden askerlerin harçlıklarının hesaplanmasında ana alınan nişanlık rakamlarının yüzdelik 100 artırılmasını öngöre düzenlemeye göre 38 TL düz erat 76 TL, 43 TL alan onbaşılar 86 TL, 49 TL düzlük çavuşlar 97 TL alacak.

Askeri öğrencilerin harçlıkları birlikte artırılacak. Askeri öğrencilerin harçlıklarının hesaplanmasında, “mülazım rütbesinin bir numara derece brüt aylığı” adına, “6528 karine rakamının memur maaş katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak miktar” anne alınacak.

DERECELERİ ARTACAK, MAAŞLAR ARTACAK

2003 öncesi ve sonrası göreve başlayan astsubayların baş mertebe kademeleri ile yetişek seviyelerine mecbur kendisine yapılan intibak işlemlerinde paralellik sağlanıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) kontratlı adına istihdam edilen erbaş ve erlerin brüt minimum sevap esas alınarak belirlenen maaşları, subay, astsubay ve eksper erbaşlar dahil TSK’daki amme görevlileri kabil görevli mahiye katsayısı ana alınarak belirlenecek.

EMEKLİLİK YAŞI IÇIN TARIH UZADI

Kanuna göre, oran üniversitelerindeki tedris üyelerinde tekaütlük yaşının 72 olmasına müteveccih düzenleme 1 yıl uzatılarak, 31 Açıklık 2016’ya kadar muteber olacak.

Hazine’ye yahut DSİ’ye ilişkin deniz, bağırsak sular ve karada yapılacak su ürünleri istihsal tesislerinde veya akarsu ürünleri yetiştiriciliği yatırımlarında ihtiyaç duyulan su ve akarsu alanlarıyla deniz ve çöz sulardaki su ürünleri üretim hakkının kira ustalık şartları, süreleri ve almanak bedellerinin, Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenme süresi 1 Ev 2017’ye büyüklüğünde uzatılacak.

Vakıflar, burs yöneltmek amaciyla 31 Mabeyin 2016’ya büyüklüğünde hediye alabilecek.

Amme Ihale Kanunu’nun, hizmet alımlarında ihale öncesi ilişik kurumlardan makul düşün alınması ve personel çalıştırılmasına dair bakım alımlarıyla ait sözleşmelerin uygulanması sürecinde saha düzlük görevlilerin sorumlulukları ve bunlar hakkındaki idari yaptırımları düzenleyen maddesinin ait fıkrasının bu yıl böylecene dolacak olan yürürlük tarihi, 30 Haziran 2016’ya kadar uzatılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’na 12 bin 500 öğretmen kadrosu kurma edilecek.

Bir Cevap Yazın