Erdoğan PKK’lı teröristlere seslendi!

Milliyet’cilt Abdullah Karakuş’un haberine bakarak Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Güneydoğu ’bile sürdürülen operasyonlara değinirken teröristlere “O açtığınız hendeklerde bulunmayan olacaksınız” mesajı gönderdi.

Gece-i Arus amacıyla geldiği Konya ’da şişko açılış töreninde mütekellim Erdoğan şunları kaydetti:

PSIKOPAT BUNLAR: Hani ‘evet benimsin evet kara toprağın ’ diyen psikopatlar vardır ya, bunlarınki birlikte o hesap. ‘Türkiye ya bizim olsun ya birlikte bulunmayan olup gitsin ’ mantığıyla şahsi saplantılarını, medyanın, akademinin kendilerine sağladığı unvanları kullanarak her fırsatta dışa vuruyorlar.

HELİKOPTER TEPKİSİ: Hezeyanlarını rastgele dönme duyuyorsunuz, okuyorsunuz, seyrediyorsunuz. Bu terör örgütü muhiplerinin iki yüzlü tavırlarına sonuç adına Diyarbakır ’üstelik Fatih Vakur Camii ’nin örgüt yoluyla yakılması hadisesinde tıpkısı kat henüz şahit olduk. Çıkıyor sanki eşbaşkan ne diyor, ‘izzet helikopteriyle bombaladı ’. Bunlar bakar görme engelli. Bu bittabi helikopter kim, bombalıyor birlikte minare yıkılmıyor, kümbet yıkılmıyor alttan kapılar yanmaya başlıyor? Bire Bir mezhep bölgede güçlü insanların hayatını zindana çeviren hendeklere övgü dizecek kadar alçalabiliyor.

HENDEKLERDE BULUNMAYAN OLACAKSINIZ: Belediyelerin aksiyon makineleriyle yani bu milletin hisse senedi makineleriyle hendekler açacaksın ve oradaki benim tamlık Kürt vatandaşlarıma hayatı zindan edeceksin. Bu insanlar oraları ayrılmak zorunda kalıyor. Ve utanmadan, sıkılmadan da benzeri birlikte ‘dümbelek dönemezsiniz ’ diyorlar. Mankafa dönecekler. O insanlar geri dönecekler amma o evlerde, o binalarda, o açtığınız hendekler birlikte namevcut olacaksınız. Parçalanmamış asayiş güçlerimiz, askeriyle polisiyle gönüllü karye korucularıyla operasyonlar oralar arı sili ağıl gelinceye büyüklüğünde, varlık ortamı kasılma edilinceye büyüklüğünde bu uğraş orada bitmeme edecektir. Durmak bulunmayan, bire bir kararlılıkla devam edeceğiz. Fatih Vakarlı Camii ’ni yakanlar bunun dışında Kurşunlu Camii ’ni kurşunlayanlar, benim inanlı, mutekit o Kürt kardeşlerimi istismar edenler, bunun bedelini ödemeye başladılar ve ödeyecekler.

BU SİSTEMLE BITMEME EDİLMEZ: 1994 ’deri beri edindiğim tecrübeler şurası gösteriyor. Bu sistemle Türkiye için daha çok devam edemez… Şuanda Cumhurbaşkanıyım. Kurucusu olduğum parti kudret partisi. Yıllardır yol arkadaşlığı yaptığım Ahmet Mir Başbakan. Buna rağmen biz değiş, transformasyon, eskimemiş Türkiye diyoruz. 13 yıldır bu ülkenin yönetiminde esamesi okunmayanlar, bu kafayla elan on yıllarca dahi okunmayacak olanlar, mevcut sistemde direniyor. Halbuki, normalde onların herkes değişikliği istek etmesi, bizim bulunan sistemi sürdürmekte ısrar etmemiz gerekiyor değil mi? Burada huysuzluk var. Milletimiz bakir Esas talebini etkili şekilde ortaya koyduğunda buna hiçbir partinin, tek siyasetçinin tafsilatlı müddet umursamayan kalabilmesi türlü değildir. Eğer lakayıt kalırlarsa bedelini öderler.

‘Başımıza Rusçu kesildiler ’

Türkiye ’nin başı ne mutluluk ile sıkıntıya düşse gidip acilen o ülkenin yanında temiz tutanları mahzunca görüyoruz, ibretle takip ediyoruz. Ülkemiz mümasil zamana büyüklüğünde Rusya ile andıran ilgiler kurduğunda bizi Batı ’ya sırtımızı dönmekle, Asyacı, Avrasyacı olmakla suçlayanlar vardı. Demin irade haklarımızı yüklenmek konusunda Rusya ile benzeri yüklülük yaşanıyor, bunlar bir anda başımıza Rusçu kesildiler. Tekrar Türkiye İran ile yakın ilgiler içindeyken bizi İrancı olmakla itham edenler aramızda ara sıra düşün ayrılıkları berilince çabucak İran ’ın safına geçtiler. Tıpkı durumu, Yunanistan ’a, Ermenistan ’a, Avrupa ülkelerine, Afrika ’evet velhasıl kül dünyaya uyarlayabilirsiniz. Türkiye ’nin dava yaşadığı ki varsa onun safında vadi almayı kendilerine fariza bilenleri siyasette, medyada, akademide seçme yerde kaldırmak benzer. Öz ülkelerine ve milletine yezitlik bunların iliklerine işlemiş. Bu vurgun ruh hallerini Erdoğan düşmanlığıyla, hükümet karşıtlığıyla, iktidar partisine muhalefetle perdelemeye çalışıyorlar. Amma bunların ana düşmanlığı bu ülkeye ve bu milletedir.

5 yeni başmüşavir

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Arızi Kabine ’nda, Sülale ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Ayşen Gürcan, TBMM 25. Aktarılma Kars Milletvekili Mehmet Uçum, Dürüst Öğür ’nin Yüksek Seçme Kurulu temsilcisi ve YANLIŞSIZ Tümen Politik Töre Bilimi Oturmuş Başkanı Haysiyet Malkoç ile bozuk Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı hamza yerlikaya, Cumhur Reisi başdanışmanı yerine atandı.

Bir Cevap Yazın