Erdoğan’dan ‘Başika’ sorusuna yanıt

Hürriyet’te düzlük alan habere göre Erdoğan Hz Yüce Camii ’nden çıkarken Başika kampına yapılan IŞİD saldırısı ile ait soruya şu cevabı verdi:

“DAEŞ yıldırı örgütüne mensup olduğu söylenen, sanıyorum bunlardan 18 kadarı atıl ayla getirilmiş. rastgele çorlu arkadaşlarımız de bahis konusu değil. Hakeza tıpkısı husus şu anda yok.  

Bu format, Başika kampıyla ilgilendiren atılmış adımın ne kadar yerinde aynı karar olduğunu ortaya koyuyor. Şu anda üstelik silahlı kuvvetlerimizin oradaki antrparantez bulunması ve o eğitimi veren subaylarımızın bu tuhaf sızdırılmış harekatı yahut atak, bu tuhaf şeyler karşısında da her an temas şeye tedarikli olduğu da beyninde.

Doğrusu henüz önce de tabir ettiğim gibi buraya giden güçlerimiz, benzeri yerde bu eğitimi veren alelhusus subaylarımıza, görevlilerimize, onlara esirgeme üzere gitmiş olan ekiplerdir. Onlar birlikte gereğini gerektiği zamanda yapıyor, yapacaktır”     

Rusya, ‘Bizi Suriye Hükümeti çağırdığı için biz oradayız’ diyor. Şu anda Suriye’deki hükümet meşru aynı hükümet değil ki. ‘Efendim BM anca akseptans ediyor’…. Kabul edebilir ama siz değme çağrıldığınız yere başvurmak zorunda değilsiniz. Gürcistan’a neden girdiniz bir zamanlar? Çağrıldığınız için mi girdiniz? Ne işiniz vardı Gürcistan’da? Ukrayna’ya çağrıldığınız üzere mi girdiniz? Hangi için girdiniz Ukrayna’ya?”

Bir Cevap Yazın