Erdoğan’dan bilahare AK Parti’yi yönetecek âdem!..

Bakir Şafak yazarı Abdülkadir Servi, bugünkü yazısında Başbakan Erdoğan’ın konuşmalarından yola çıkarak, Erdoğan sonrası DÜRÜST Parti’yi kimin yöneteceğini yazdı. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığının kesinleşmiş olduğunu belirten Servi, başına kim gelirse gelsin partiyi yönetecek kişinin dahi tekrar Erdoğan olacağını yazdı. Servi’ye göre Erdoğan’ın mesajlarından oylumlu tıpkısı üstelik Abdullah Gül‘le ait…

Servi’nin ‘Usta sahaya indi’ başlıklı bugünkü yazısının ilgilendiren bölümü şöyle: “Başbakan, 22 Haziran İstanbul El Istişare Heyeti toplantısında yaptığı müracaat ile kendisinden sonraki AK Parti’yi formatlamak amacıyla sahaya indi.

Hangi dedi Başbakan? Dedi kim, ‘Kimin ülkü insanı, kimin birlikte umu peşinde, hamil peşinde, gönül rahatlığı peşinde olduğunu çokça henüz net göreceğimiz bir döneme giriyoruz.’ Siyasetçinin ateşle imtahını ancak buna denir.

Başka ne dedi? ‘Partinin başına Ahmet gelmiş, Mehmet mevrut’, bunun tartışmasını beğenmek, davaya ve harekete karşı inanın büyük saygısızlıktır’ Başbakan’ın sözleri, ‘Hadi Ahmet’i anladıkta Mehmet ki?’ şeklinde esprilere konu olsa da kibir davası güdülmemesi gerektiğini söyledi Başbakan.

Amma haddinden fazla henüz oylumlu bir madde söyledi.

‘Partinin başına kim gelirse gelsin bu hareketin lideri benim’ dedi.

(…) Başvekil gelişigüzel konuşmasında Başbakanlık için tıpkısı taş elan döşedi. Büyükelçiler konferansında söylediği, ‘Sisi’nin kutlama edilmesi kusurlu olmuştur’ sözü de bunlardan birisi.

Hoppadak bir aut siyasa refleksi olduğunu düşünmüyorum.

Çünkü bir sözü İstanbul’daki El Istişare Heyeti toplantısı’nda de söylüyor.

‘Sisi’nin kutlama edilmesi kusurlu olmuştur. Hangi tebriği evet. Koca yasal değil bir defa’ Buna ait bire bir perde arkası bilgiyi aktarayım.

Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bu konuyu meşveret ediyorlar. Erdoğan ve Davutoğlu, Sisi’nin benzeri çarpış lideri olduğunu belirterek, ‘Seçimi meşru değil, kutlama edilmemeli’ görüşünü dile getiriyorlar.

Ancak elan sonradan bildiğimiz tebrik kartı olayı gerçekleşiyor.

Zaten Başvekil birlikte İstanbul’daki toplantıda,’Kendisine de söylediğim için’ diye niteleyerek söze giriyor.

Kül bu mesajları alt alta koyunca ortaya lacerem ayrımsız tablo çıkıyor? Başvekil kendisinden sonradan partinin başına geçecek can konusunda DOĞRU Parti’yi şekillendirmeye başladı.”

Bir Cevap Yazın