Erdoğan’dan ‘Sultanahmet’ açıklaması

Erdoğan: “Atak Suriye asıllı”

Milliyet’te düz düzlük habere göre Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan saldırının Suriye kökenli olduğunu söyledi.

Büyükelçiler Konferansında mütekellim Reisicumhur Erdoğan’ın konuşmasında oylumlu bölümler şu şekilde:

-İstanbul’da Sultanahmet Meydan’ında meydana gelen ve Suriye kökenli tıpkısı enerjik bomba saldırısı olduğu değerlendirilen terör olayını esefle kınadığımı yorumlamak istiyorum. Suriye asıllı çalışkan bomba saldırısında 10 gönül öldü, 15 yaşama yaralandı. Ölenlerin kimliği açıklanacaktır.

– Başta Avrupa ülkeleri başlamak üzere terör örgütü ve müzahir kuruluşlarının etkinliği olan yerlerde, tığ da ihtişam olarak çokça elan kıvrak ayrımsız mücahede anlamak mecburiyetindeyiz. Meydanı terör örgütüne, bölücülere, yıkıcılara bırakmamalıyız.

– Bunun adı mandacılıktır. Kendilerine görgülü diyen mandater aydınlar vardı. Milletimizin istiklal savaşını vererek bunlara cevabını vermişti. Cumhuriyeti kurduktan sonra bu kişilerin gene kenar başlarını tuttuklarını görüyoruz. Bu ülkenin can cüzdanını, pasaportunu kullanan kişilerin Türkiye’ye çıyanlık içre olduklarını görüyoruz.

“Türkiye’nin yıldırı karşısında azimli ve ilkeli duruşu devam edecektir. Bizim üzere adı yahut kısaltması ne olursa olsun, birbirlerinden farkları yoktur. Bu bölgede ruh gösteren parçalanmamış yıldırı örgütlerinin önce hedefi Türkiye’dir. Çünkü Türkiye bunların hepsiyle aynı kararlılıkla savaşım yürütmektedir.

Başta Avrupa ülkeleri tevessül etmek üzere terör örgütü ve müzahir kuruluşlarının etkinliği olan yerlerde, tığ dahi celal adına haddinden fazla henüz hayatiyetli bir emek elde etmek mecburiyetindeyiz. Meydanı yıldırı örgütüne, bölücülere, yıkıcılara bırakmamalıyız.

Yıldırı örgütünün eylemleri yüzünden bölgede zihayat milyonlarca vatandaşımızın adalet ve özgürlükleri ihlal ediliyor ama bu ihlali işleyen şevket değil, terör örgütünün ta kendisidir.”

‘TÜRKİYE’NİN KÜRT VATANDAŞLARLA TIPKISI SORUNU YOKTUR’

-Dünyaya şu mesajı atfetmek istiyorum Türkiye’nin Kürt vatandaşlarıyla on paralık tıpkı sorunu yoktur. Kürt sorunu yoktur.  Yaşadıkları yerlere muhtemelen sıkıntıları cins. Bunları oturur konuşuruz. Güney doğuya ve doğuya batıda ne varsa taşımız aynı iktidarız. Ama bu vazıh müsvetteleri hangi efsus ki devletin kırım yaptığından bahsediyorlar. Siz okumuş değil karanlıksınız şüpheli.

-Düzenlilik güçlerimizin bölgede yürüttüğü operasyonlar oradaki vatandaşlarımızn geleceğini güvence gelmek üzere oradadır.  kendilerine öğretim üyesi diyen toplantı Türkiye’nin muhatabı değildir. Yalnızca budun bizim muhatabımızdır. Yıldırı örgütü ağız ağıza çekilene büyüklüğünde asayiş güçleri orada kalacaktır.

-Sizlerden namına görev yaptığınız ülkelere bunu anlatmanızı istiyorum.

-Tamlık ilişkin kurumlarımızı bu konuda kırılan olmaya çağırıyorum ve görevlerini adına getirmelerini istiyorum…”

Bir Cevap Yazın