Erek Arslan ekran hasretine serencam verdi

Âşık ve televizyoncu Erek Aslan, Hat 7’de bu hafta itibariyle gün ortası kuşağında alışılmadık tıpkısı programa başladı. ‘Hedef Aslan’la Imge Var’ isimli programda, yanlışlık ve mağduriyet gibi konular ele alınıyor. Aslan, programını şu sözlerle anlattı:
Hedef Arslan’la Imge Var’ programı toplumsal tıpkısı travmaya umum atıyor. Bu programla aylarca, başkaca belki yıllarca aileleri yoluyla aranan kayıpları, çözüme ulaşamamış cinayetleri; medyanın iri kitlelere ulaşabilme gücünden faydalanarak ekrana getirececeğiz.

EMNİYETE YARDIM EDECEĞİZ

Bu programda yalnız nitelik tespiti yapıp trajik hikayeleri ekrana getirerek kenara çekilmeyeceğiz. Olayların içinde canlı şan alarak yaşanan trajedileri sonuca atmak, suçluların adalete teyit edilmesinde yardımcı sebep kalkmak amacındayız. Kayıpları üstelik ailelerine evet da sevdiklerine kavuşturarak kanayan yaraları çekmek istiyoruz. Hedefimiz suçluları göstermek değil, yardım etmek… Adaletin, hukukun, ahlakın ve doğrunun peşine düşeceğiz.
Bu programla hedefimiz zaten güven güçlerine arkalamak… Elbette ulaştığımız gelişigüzel bulguyu emniyetle paylaşacağız, ulaştığımız gelişigüzel tanığı güvenlik güçlerine yönlendireceğiz. Bizim kimseyi tutuklayıp sorgulayacak halimiz bulunmayan. Türk polisi ve savcıları, bunu elhak adaletle yapıyorlar.
Ben hayatımın hiçbir döneminde çığlık olanın peşinde olmadım. Televizyoncu kendisine üstelik bunu yapmam. Ego değme antlaşma olduğu kabil yeniden bereketli olanı arayacağım.

HİÇBİR SUÇ UKUBET SIZ KALMAZ

Suçun ve suçlunun konusunda revan programların, suça özendirdiğine inanmıyorum. Epey yıldır ekranlarda aşk, birlik, hazar ve yardım programları da yayınlanıyor. Memlekette teavün yaygınlaştı mı? Bana bakarak haddinden fazla yanlış benzeri acele. Herif ekranda çocuğa tecavüz edildiğini görüp bunu denemeye kalkar mı sizce? Tersine; suçluların medyanın desteğiyle adalete doğrulama edilmesi kolaylaştıkça ve sıklaştıkça, caydırıcı dahi olabileceğini düşünüyorum. Artık kimse yakalanmayacağını ya birlikte suçunun cezasız kalacağını düşünmesin. Zira hakeza olmayacak.

‘DOĞRU INSANCA UYDURMAK ÖNEMLİDİR’

Akıllıca insanla yan yana yaşadığınız temas alışveriş lütuftur. Doğru insanla arkadaşlık etmek, makul insanla iş fethetmek önemlidir. Çok balaban benzeri şanstır. Dolayısıyla akla yatkın insanla hayatınızı çitmek, onunla yoldaşlık demek, çocuklarınızın annesi ya üstelik babası olmaya onu müstahak sağlamak bana bakarak çok kıymetlidir. Burada anahtar sözcük ‘akla yatkın insan’dır. Ancak akla yatkın olması müstelzim evvel kişi karşındaki değil, sensindir. 

SABAH

Bir Cevap Yazın