Erek Sancak’a saldırıda 7 teftiş

Milliyet’te meydan düz habere göre Star Iletişim Araçları Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Sancak’a planlı silahlı saldırıyla ilişkin, azmettirici olduğu öne sürülen tekaüt başkomiser ve 3 saldırganın da aralarında bulunduğu 7 güç gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Savaşım Idarehane Müdürlüğü ekipleri, 20 Ağustos’ta Sancak’a yapılan silahlı saldırıyla ilgili yürüttükleri say kapsamında 3 saldırganın kimliğini belirleme etti. Polis, azmettiricinin belirlenmesi amacıyla şüphelileri takibe aldı. Zanlılardan birinin sabık hafta Güvenlik Bölüm Müdürlüğü’nün düzenlediği gasp operasyonunda gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemece erkin bırakılmasının peşi sıra, şüphelilerin kaçma ihtimaline karşı bu birey ve ayrıksı 2 saldırgan 13 Ekim’birlikte gözaltına alındı.

AZMETTİRİCİ TEKAÜT BAŞKOMİSER

Ekipler, şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda azmettirici olduğu öne sürülen mütekait başkomiser ile zanlılara müzaheret ve yataklık yaptıklarını belirlediği 3 kişiyi de zaman gözaltına aldı.

Şüphelilerin saldırıda kullandığı silahlarında ele geçirildiği öğrenildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 agresif adliyeye atıf edilirken, azmettirici olduğu tez edilen tekaüt başkomiser ile sair 3 şüphelinin sorguları sürüyor. Bu şüphelilerin ise yarın adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

Bir Cevap Yazın