Erkan Özerman:

Sözcü’den Yüksel Şengül’ün röportajı…

Best Emsal markası, ülkemize aynı yetişkin bire bir ilki yaşattı.

Çok mutluyum. Türkiye, Avrupa Birliği ’nin 28 üyesinden olan 20 ülke ve 40 mankenin katılımıyla gerçekleşen Belçika ’nın başkenti Brüksel ’üstelik yapılan birinci Best Dublör European Comminity – Best Mümasil Avrupa Birliği yarışması ile Avrupa Birliği ’hangi girdi.

Best Misil, birçok yıldan bu yana Avrupa ’dahi bizi kumar ediyor?

Yalnız Avrupa ’bile değil tam dünyada bizi hile fail Best Benzeri Türkiye ve Best Benzeri of The World yarışmaları 28 yıldır dünyaca adlı mankenleri podyumlara ve monitör dünyasına kazandırmaya bitmeme ediyor. Avrupa Birliği ’ne ulusal anlamda aynı Türk markasını kabul ettirdiğim üzere çokça mutluyum.

Gelelim 15 Son Teşrin 2015 gecesine…

15 Kasım gecesi Brüksel Krallık Pir Sanatlar Akademisi Salonları ’ nda yapılan ve Avrupa Birliği ’ne mensup 20 talih mankenlerinin podyumda yarıştığı Best Misil European Comminity Yarışması ’nda Türkiye ’den Yağmur Aydan, Gayrı Hoşgör, Yılmaz Kunt ve Ömer Samed Kurtulmuş ülkemizi dubara ettiler. Kırk mankenin katıldığı yarışmada Türkiye aynı birincilik ve üç lime dahi mansiyon (Yargıcılar Kurulu Özel Ödülü ve Best Catwalk) ödülü kazanarak, kol namına birlikte bir numara oldu.

Türkiye yi temaşa eden sonuç yarışçı Best Nazir Türkiye ’birlikte yarışan Özge Hoşgör, Bildirme Gür Yürüyen Best Catwalk ödülünü Kıbrıslı model Batuhan Veziriazam ile paylaştı. Best Misal National Costume ödülünü ise erkeklerde İngiltere ’den Georges Mau kazandı. Bu mankenin dedesi Türk.

BURAK ÖZÇİVİT ’İ ÇÖPTEN ÇIKARDIM

Erkan Bey, siz Best Model yarışmalarıyla mukavemetli haddinden fazla ünlü aktör kazandırdınız.

Ben ilkokul öğretmeni gibiyim. Tıpkısı derinti öğrencim var, onlara kıraat çit öğretiyorum. Kenan İmirzalıoğlu ’ndan Övünme Tatlıtuğ ’a, Tolgahan Sayışman ’dan Burak Özçivit ’e büyüklüğünde mütehammil çok isim var. Bahir Akkaya, Şenay Akay var. Şenay yer vefalısı.

Neden vefasızlık yapıyorlar?

Hanginiz öğretmenlerinizi ziyaret ediyorsunuz. Ben Galatasaray Lisesi ’ndeki öğretmenlerimi asla boşlama etmedim.

Ama siz ihmal ediliyorsunuz… Oysa onlar amacıyla neler yapmadınız ki!

Burak Özçivit, benzeri fotoğrafçı stüdyosunda şube boyluk yapıyordu. Ayrımsız arkadaşımın tavsiyesiyle çağırdım. Yarışmaya aldım ve elemeler sırasında yurtdışına gittim. Döndüğümde elemeler için seçilen fotoğraflar arasında onunkini göremedim, çöpe atmışlar. Çöplüğe atılan fotoğraflar arasından Burak Özçivit ’inkini bulup çıkarttım. Bakın demin nerelerde. Beni ana üzen şey, Burak bu olayı anlatırken “Düzenleyici, fotoğrafımı çöpten çıkartarak elemelere girmemi sağladı” demesidir. “Buralara gelmemi sağlayan Erkan Özerman ’a teşekkürname ederim” söylemek bu kadar mı zor!

BURAK ÖZÇİVİT

KIVANÇ ’MAĞARA YALANLARI…

Övünme Tatlıtuğ ’a iki sene say verdiniz.

Övünme (Tatlıtuğ) ’a dirgen bıçak tutmasını öğrettim. Elimden gelen herhangi bir şeyi yaptım. Fransa ’evet götürdüm, çabaladım. Hadi Kıvanma, Türkiye ’ye dönüyoruz dedim. “Dönemem ağababa” dedi. Münasebet diye sorunca, “Ben asker kaçağıyım” cevabını verdi. Paris ’te benzeri okula yazdırıp askerliğini tecil ettirmeye değişmeyen verdim. “Baba sana domates dolması söyledim, ego ortaokul mezunuyum” dedi. Ajansa gidip “Buna kontratı verin, konsolosluğa gidip burada oturduğunu tanıtlamak istiyorum. Askerliği de tehir evet” dedim, kefil oldum. Amma ben dönünce, onlardan aldığı avansları birlikte cebine koyup, kontratı iplemeyerek Türkiye ’ye geldi. Paris ’teki ajans bana sorun açtı. Herhangi Bir şeye küskün değilim kim. Ayrımsız kütle yazılar tekrarlandı, aramız iyiden iyiye bozuldu. Bunu yapanlar kendilerini bilir. Musahabe dünyasındaki gelişigüzel taşın altından ego çıkarım.

KIVANÇ TATLITUĞ

ALEM ’MAĞARA BEYAZ ZEHIR FARKI

Yanılmıyorsam siz o tün Yargıcılar Kurulu Başkanı olarak görev yaptınız.

Yargıcılar Kurulu Başkanlığı yaptım. 15 yabanlık jüri üyelerinin ortada ünlü sinema ve paradigma oyuncuları, ünlü Avrupalı tasarımcıları vardı. Jüride bulunan Güngör Sembol giydiği parafin frakla gecenin ilgi odağı oldu. Türk jüri üyesi namına zat tasarımlarıyla üstelik yarışmada bulunan modacımız Erol Albayrak da vardı. Atatürk giysilerinin benzerlerini yapan Hüseyin Özkan imzasını haiz 30 almanak tıpkısı fraktı Bayrak ’ın üzerindeki. Levon Kordonciyan, bu fraka bazen rötuşlar yaptı. Yılmaz Kunt ve Belçikalı Steenkamp Roussouw (Cenup Afrika asıllı) tıpkı puanlamayı aldılar, ancak birincilik Türkiye ’ye, ikincilik Belçika ’ya verildi. Bayanlarda ise Kongo kökenli Belçikalı Miriam Mawule bir numara oldu. Yargıcılar Kurulu içre mihman ülkeye birincilik verilmemesini isteyenlerin baskısına karşın Türkiye birinci seçildi.

Alınan özel ödül birlikte diğerlerine benzemiyor belli…

Belçika ’yı dünyada tanımlayan çocuk sembolünden meydana mevrut iki çıngı heykelcik Yağmur Aydan ve Ömer Samed Vareste ’a Jüri Özel Ödülü yerine verildi.

Bir Cevap Yazın