Erkek striptizciden şaşırtan itiraflar!

Milliyet’ten Sır Coşkunarda’nın Duman Karataş’la röportajı…

-Kaç yıldır striptiz yapıyorsunuz?

Tahminî 17 yıldır şeb hayatındayım. Bunun akıbet yedi yılı dans etmekle geçti.

-Önce 10 yıl ne yaptınız?

Bodyguard olarak girdim gece hayatına. Mekanlarda pres yardımcılığı yaptım.

-10 yılın böylecene striptizci olmaya kuşkusuz değişmeyen verdiniz?

Aynı dönem spor salonunda idman yapıyorduk, striptizde muvaffakiyetli reşit iki arkadaşım vardı yanımda. Piyasanın sunma iyileri onlardı. Bana o periyot “Sahnede birine henüz ihtiyacımız var” dediler. Ben birlikte “Şüphesiz yapacağım ki, yapamam” dedim. Israr ettiler, “Yaparsın, tığ seni spor salonunda dans ederken gördük. Denersin, bir görmüş oluruz” dediler.

-Geceleyin kulübünün kapısında durmakla sahneye çıkıp raks ederken soyunmak ayrımsız molekül değil. Utandınız mı?

Şeb kulüplerine çok aşinalığım olduğu üzere tek sıkılmadım, utanmadım. Türk toplumundaki “Ayvaz insan dans etmez” algısına rağmen gittim. Geçmiş akşam ve o ayrımsız hafta türkçesi günü idare etmek kabilinden bire bir uzanım oldu. Beni dümen ettiler. Sonradan bereketli dans edemediğim için kovuldum işyerinden.

“Edep yerini kapatarak dans demek işin nirvanası”

-Dönüm noktası hangi oldu?

Kovulduğum üzere nâr yaptım. Sonradan evire çevire araştırdım. Baktım esasta bu bire bir patika değil daha Türkiye ’birlikte. “E şüphesiz öğreneceğim” dedim. Biraz arkadaşla konuştum, onlar “Yetişek alman geçişsiz amma verecek kimesne namevcut. Evde zat başına aynanın karşısında çalışacaksın. Daima saz dinleyeceksin” dediler. Gogo boy denilen koca dansçılar azade raks ederler, ego bile dans etmeye öyle başladım.

-Gogo uzunluk ile striptizci arasındaki fark nedir?

Striptizci hele ağaç dansı yapıyor. Galiba bire bir kostümle başlayıp çöz çamaşırı evet dahi mayoyla kalana büyüklüğünde dans ederek soyunur. Belki çok özel partilerde ayrıksı istekler olursa terbiye yerlerini göstermeden soyunanlar var. Gogo klan ise evet muhtemelen aynı koreografide ya da serbest stil, 10-20 an arasında dans kırat. Anlaşılan ayrımsız kostümle menfaat, çok soyunmaz.

-Incelik yerlerini göstermeden zahir soyunuyorlar?

Aynı lap dance vardır bir da topless dance. Aguş dansı ve üstsüz dans etmek. Bunlar özel partilerde istendiği takdirde yapılır. Terbiye yerini de şapkayla kapatarak raks mesabe. Bu de artık işin nirvanası diyebiliriz.

“İnsanlar bilcümle henüz değişik yüzler bürümek istiyor”

-Bir Tane mesleğiniz bu mu?

Teferruatlı yıllar bir tane başına yapılacak aynı patika değil bu. Toplumda yaşanan gelişigüzel olay doğrudan geceleyin hayatını etkiler. Çok yakında yaşanan Gezi olaylarında gece hayatı duracak noktaya geldi bilfarz. Bunun birlikte yaz sağlık, İstanbul ’dahi kimesne kalmaz, ramazanda on paralık iş gayrimümkün kadar birçok deli dolu kapsam var. Arkanızdan gelen kullanılmamış aynı kuşak var antrparantez. Raks işi böyledir. İnsanlar daha farklı yüzler elde etmek gerek. Bu yıl sakallı dansçılar varsa seneye süt kuzusu yüzlü dansçılar Moda cins. Tek gecelik kazançlar üstelik aceleci tükeniyor. Ego de ağız ağıza bırakmadan önceki spor hocalığına yöneldim.

-Şimdi takkadak özel partilere mi gidiyorsunuz? İnsanlar size elbette ulaşıyor?

Ben XL ’dahi çalışırken şovlara içtimai medyayı birlikte karışma ettik. Daha sonraları ego çalıştığım değme tün için tamam listeme SMS göndermeye başladım. Ahit geçtikçe üstelik tanınırlığım ve ulaşılırlığım arttı. Demin hem spor salonunda çalışıyorum hem dahi ilişkin grupların partilerine gidiyorum.

“Çok sevdiğim kadını bu hisse senedi yüzden kaybettim”

-Sevgilinize mesleğinizi söylüyor musunuz? Kıskançlık fail oluyor mu? Evet da mesleğinizi akseptans etmeyen?

Çok sevdiğim, üste hayatımdaki sunu muhteşem kadınlardan birisini bu çığır yüzünden kaybettim.

-Sebebi neydi sizce, kıskançlık mı?

Gerçekte yediremedi.Erkek herif hakeza dans etmez” dedi. Kıskandı ama ondan artım düz ona çokça farklı geldi. Ondan sonradan beni ayakta alkışlayan kız arkadaşlarım üstelik oldu. Bu hisse senedi bir vakitler bilinmez yapılırdı, demincek neredeyse 19 Mayıs bayramında drag queen çıkaracaklar.

-Evli olanlar bulunmayan mu?

Olanaksız mı, tabii var. Eşleri bu mesleği kabul ediyor. Hatta eşleri birlikte dansçı olanlar var.

-Özel partilerden bahsetsek biraz…

Bu partilerin genelinde on paralık erkek gayrimümkün. Bunlar kına gecesi, bekarlığa veda, mevlit günü olduğu kabil hemen beklemek için aynı araya mevrut kadınların hususi partileri bile olabiliyor. Bir Vakitler kadınlar altın günü yapardı, demin toplanıp striptizci çağırıyorlar. Beni anca arayan çok müşterim oluyor. “Esrar, biz şeş kız evde oturuyoruz, sen üstelik şeb 2 kabil gel, düzlem değişsin, eğlenelim biraz” diyorlar.

“Ahlaksız teklifi idare yazar geçiştiriyoruz”

-Hususi istekler oluyor mu?

Tamam, örneğin bire bir set raks namına anlaşırsınız, orada eğlence çokça iyi gidiyordur, tıpkısı ekip henüz yapmanızı isteyebilirler sizden. Evet de gelirken kostüm tercihinde bulunabilirler.

-İçkili yassı sonuçta, terbiyesiz teklifler bile geliyordur…

Partiye mevrut, özgüveni biraz elan faziletli olan ayrımsız evet dahi iki emanet muhakkak çıkar. Onlar ağız ağıza soyunmanızı dahi lüzumlu, tün böylecene gelişigüzel kalkmak dahi…

-Dansçıların dahi prensipleri vardır öyle değil mi?

Elbette. Örneğin kimisi dokunulmasını istemez, kimi fotoğraf ve video çekimine haram getirir. Düşkün teklifte kâin kişiyi üstelik yönetim ederek geçiştiriyoruz. Başınıza ayrımsız biricik bu gelmiyor ki. Arada Sırada gece uzar, evdeki gönül sayısı azalır. O arada sarhoş olan kadınlardan tıpkısı tanesi bayılır, alır hastaneye götürürsünüz. Evde benden başka eş namevcut. Ağırlık hissi duyup hastaneye götürdüğümü bilirim.

-Kâm alelumum gençlerden mi geliyor?

Olur, dilek bütün 25-45 gözyaşı arasından gelse da tıpkısı periyot bekarlığa veda partisinde, gelinin hem annesi hem dahi kayınvalidesi vardı. Ben geçmiş elbette peki, elbette yaparız, ihtimal rahatsız olurlar diye erinçsiz oldum ama gençlerden çok onlar eğlendi.

“Ailemden yana tek dava yaşamadım”

-Ailenize mesleğinizden bahsettiniz mi?

Benim ailemde kardeşim, ablamlar biliyordu. Eş çevremin dahi yüzdelik 80 ’i biliyordu. Yüzde 20 ’lik bizim kendimize akıllıca görmediğimiz fanatik ayrımsız geçim vardı, onlara söylemedim. Aileme bire bir baskı olmasın diyerek… Sonrasında ise ailemin cümle fertleri öğrendi benim yaptığım işi. Antrparantez akşam kulübüne gelip beni seyrettiler.

-Asıl ve babanızın önceki tepkisi ne oldu?

Babam yaşamıyordu. O elan ilk irtihal etmişti. Annem “Oğlum sen kendine yakıştırıp yapıyorsan, ilgi ediyorsan, sıkıntı namevcut. Geceleyin hayatı bu, başına bir hisse senedi kabul etme, kendine yara tıpkı husus yaptırma, düzgün çalış” dedi. Üste çalım duydu.

-Bunu annenizle konuştuğunuzda yani raks etmeye başladığınızda kaç yaşındaydınız?

O zaman 33 yaşındaydım, imdi 40 oldum. Şanslıyım kim ailemden yana tek sorun yaşamadım. Seçme dansçının ailesi bu büyüklüğünde müspet yaklaşmıyor duruma.

“Garson ve aşçıdan aksesuar topladık”

-Başınıza matrak şeyler geliyor mu?

On Paralık unutamadığım tıpkı anım var. Tıpkısı dönem Kıbrıs ’ta çokça şişman bir otelde kadro adına işe çağrıldık. Uçaktan indiğimizde bavullarımızın apayrı aynı uçakla daraç dışına gittiğini öğrendik. Biliyorsunuz bizim işimizin yüzdelik 50 ’si kostüm. Akşam Ezanı sahnemiz var. Şoke olduk. Işletme sahibi, “Ihvan, bizim bu gecede bu işten bambaşka öne çıkarabileceğimiz tıpkısı şeyimiz yok, ne yapacağız?” dedi. O antlaşma “Otel personelinden aksesuar toplayın. Garsonlar papyon, lokanta şapkasını versin” dedik. Oradan buradan derken biz tahammülfersa kostümlerle komple ayrımsız demonstrasyon yapmıştık. 

Bir Cevap Yazın